Slavnostní otevření nové školní budovy

Vloženo: 15.9.2016 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 1910x | Zatím neupraveno
Ve čtvrtek 15.9. byla slavnostně pro veřejnost otevřena přístavba Masarykovy školy v Čentické ulici. Škole tak přibyly nové moderní prostory, ve kterých je od září umístěno pět tříd.

Přítomné návštěvníky z řad rodičů, zastupitelů, pedagogů a újezdské veřejnosti přivítala starostka MČ Praha 21, která hned na začátku svého projevu omluvila ze zdravotních důvodů nepřítomnost paní ředitelky Aleny Sochůrkové. Hovořila o rozhodnutí představitelů obce z roku 2012 přistavit další budovu školy kvůli vzrůstajícímu počtu dětí trvale žijících v Újezdě nad Lesy. Třídy jsou vybaveny moderním barevným nábytkem s odpočívacími prvky pro děti, interaktivními tabulemi a počítači. O velkých přestávkách mohou děti využívat školní hřiště, které přímo sousedí s novou budovou.

Po projevu paní starostky se ujala slova zástupkyně ředitelky školy PaedDr. Marie Hlaváčková. Její poděkování patřilo MČ Praha 21 za přístavbu školy a zlepšení pracovního prostředí pro děti i pedagogy v době, kdy naše škola počtem žáků zaujímá přední místo v Praze. Poděkovala také paním učitelkám za upečené sladkosti pro návštěvníky a připravené vystoupení dětí u příležitosti otevření školy.

Vystoupení si připravili žáci IV. A (E. Hegyiová), IV. C (V. Němečková), IV. E (J. Krimlaková) a V. B (J. Kotasová). O své zážiky z nové školy se s přítomnými podělila děvčata Helena Peléšková a Eliškas Hanzlová ze IV. A, a Anna Šimková a Aneta Krejdlová ze IV. E, báseň škola zarecitoval Daniel Horčičák ze IV. C. Za flétnového doprovodu IV. A zazpívali žáci ze IV. C písničky V tom našem dvoře a Večerniček.

Po vystoupení dětí paní starostka slavnostně přestřihla pásku a návštěvníci mohli vejít barevnými šatnami do nových školních prostor a projít si jednotlivé třídy a přilehlé místnosti.