Štafetový pohár

Vloženo: 18.5.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 1281x | Zatím neupraveno
Na počátku května se uskutečnila v Praze 6 na stadionu na Kotlářce okresní a krajská kola Štafetového poháru pro žáky 1.- 5. tříd základních škol.

Zápolilo se ve třech dílčích závodech, a to na 8×100 m v podání žáků a žákyň prvních až třetích tříd, na stejné trati pro čtvrťáky a páťáky, a pak věkově smíšená štafeta na 8×200 m. O pořadí rozhodoval součet časů. Souboje byly napínavé, děti si nedarovaly ani jediný metr a na tratích se odehrávala velká dramata. Odměnou za to jim bylo ocenění v podobě pohárů, medailí, diplomů a upomínkových náramků "Jsem atlet!“  V okresním kole jsme v silné konkurenci 32 pražských škol dosáhli na třetí bronzový stupínek a postoupili jsme do kola krajského. V tomto kole smíšená štafeta A dokonce vystoupala na stupeň stříbrný a to v konečném pořadí znamenalo, že jsme obsadili úžasné celkové 3. místo v regionu Praha. Je nutné dodat, že vítězství si odnesly sportovní školy a jejich náskok před námi byl minimální. Oba závody se nesly v duchu příjemné sportovní atmosféry a ani počasí jsme si nemohli objednat lépe.  Všichni odvedli kus obrovské práce a nasbírali cenné zkušenosti, které určitě zúročí v příštích sportovních kláních.

Radka Kohoutová