NEPOSEDA

Mapa webu

Stříbrná medaile v soutěži pražských škol Plavecko-běžecký pohár 2017/2018

Vloženo: 19.6.2018 | Zobrazeno: 605x
Skvělé výkony byly k vidění 11. června 2018 v závěrečném kole Plavecko – běžeckého poháru 2018 ...

Série 8 kol závodu se zúčastnili žáci čtvrtých až devátých tříd základních škol, víceletých gymnázií, praktických škol a zájem byl opravdu veliký. V každém kole se na start postavilo vždy kolem dvou set závodníků z 32 pražských škol. Plavecká trať vyměřena na 50 m pro všechny kategorie proběhla v tomto kole v plaveckém areálu Prahy 7 na holešovickém výstavišti  a běžecký úsek  pořadatelé připravili v nedaleké Stromovce. Tentokrát naši žáci vybojovali „jenom" jednu bednu a to zásluhou Adama Škraňky. Účast v tomto závodě byla vzhledem k červnovému termínu  celkově slabší, stejně  jako na naší škole byla řada stálých závodníků na škole v přírodě.

Tímto kolem byl uzavřen cyklus pohárové soutěže pro školní rok 2017/2018 . V soutěži pražských škol jsme v tomto roce vybojovali stříbrnou medaili  a postoupili jsme tak o jeden stupínek výše než v roce loňském. Skvělými výkony přispěli k tomuto umístění  všichni, kteří se závodů pravidelně účastnili.

Jirka Hájek se ve velmi silné konkurenci stal celkovým vítězem v kategorii starších žáků a hned za ním na druhém místě skončill Matyáš Kebrt. Mezi děvčaty obhájila prvenství z minulého roku Anička Vosecká. V první desítce dále skončili Jáchym Burian, Jakub Taške, Šarlota Minaříkova a Kristýna Uličná.