Orientační běh žáků 4. tříd pod dohledem bývalých žáků školy

Vloženo: 19.6.2018 | Zobrazeno: 937x
V pátek 15. června 2018 se za krásného počasí konal orientační běh žáků 4. tříd...

Přípravu tras, pomůcek a organizaci zajistil za podpory Českého svazu orientační běhu bývalý žák naší školy Jakub Ransdorf, trenér orientačního běhu v KOB Tretra Praha. Při akci mu pomáhali jeho kamarádi Ladislav Pokorný a Michal Ransdorf (rovněž bývalí žáci ZŠ Polesná) a jeho svěřenci Šimon Tůma, Antonín Černý a Matouš Černý.

Děti běžely v areálu školy, v lese a na louce před školou a hledaly kontrolní stanoviště podle mapek připravených organizátory. Vzhledem k perfektní přípravě pomůcek a pečlivému rozpisu nebyly žádné prodlevy, nikde se na nic nemuselo čekat a nikdo nezabloudil. Děti si tak mohly v praxi vyzkoušet orientaci v terénu pouze podle mapy. Někteří poznali, že to není až tak jednoduché. Děti si dopoledne velmi užily a dožadovaly se opakování akce na podzim.

Je krásné, že se někteří žáci „vrací na místo činu“, že na svoji domovskou školu nezapomněli a že takhle mladé lidi baví práce s dětmi.

Hana Rosová, IV. B