Čtvrtek 25.04.2019
Žampionový krém s krutony
Květákové lívance, Brambory maštěné máslem,dresink,obloha
Halušky se špenátem a žampiony,obloha
Pátek 26.04.2019
Vývar s bulgurem a zeleninou
Španělský ptáček, Houskový knedlík,ovoce
Rizoto s masem a zeleninou, Sýr, Kyselá okurka,ovoce
Pondělí 29.04.2019
Drštková z hlívy ústřičné
Škubánky s mákem,ovoce
Zapečené gnocci s brokolicí a kuřecím masem,ovoce

Dřevíčková dílna I. stupně, dravci a návštěva Národního divadla třídami 3. A a 3. D, odvážný Halloween 3. A

Vloženo: 1.11.2018 | Zobrazeno: 236x
Stejně jako každý rok se i letos přiučily děti něco nového v dřevíčkové dílně pana Marka Pilnáčka a vyslechly přednášku ornitologů. Třídy 3.A a 3. D vyjely do Prahy na prohlídku Národního divadla ...

Počátkem října se většina dětí 1. stupně základní školy zúčastnila programu Dřevíčková dílna. Akce probíhala několik dní v prvním říjnovém týdnu v dílně budovy 2. stupně v ulici Polesná.

Děti se měli možnost seznámit pod vedením zkušených pedagogů s prací se dřevem a s nástroji sloužícími k opracovávání dřeva.

Všichni si vyrobili ježka na kolečkách a srdíčko. Program byl úspěšný, na závěr si žáci odnesli pěkné výrobky.

Poděkování patří zástupcům ogranizace Ornita za zajímavou přednášku, kterou si v říjnu připravili pro žáky 3. ročníku. Že se jich v našem okolí nachází mnohem více než v předchozích letech to všichni víme, ale vidět je zblízka a na některé si moci dokonce i sáhnout, bylo dětem ve škole umožněno.

HURÁ DO OPERY

Dne 15. 10. se naše třídy 3. A a 3. D vydaly na prohlídku Národního divadla.

Cesta byla velmi trnitá. Po zhruba hodinovém průjezdu Běchovicemi jsme se konečně dostali na jižní spojku a poté k divadlu. Celou dobu jsme byli napjatí, zda vůbec prohlídku stihneme. Řidič našeho autobusu se velmi snažil, takže všechno nakonec dopadlo dobře. Sotva jsme dorazili před dveře, hned se nás ujali průvodci. Prošli jsme ho celé od základního kamene až po střechu. V závěru si děti vyslechly ukázku opery Bastien a Bastienka. Všem se prohlídka divadla i ukázka opery velmi líbila.

Stezka odvahy - Halloween

Že strašidla existují, se děti mohly přesvědčit na vlastní kůži. Den po podzimních prázdninách 31. 10. 2018 na ně čekala stezka odvahy, kterou pro ně připravili rodiče spolu s třídní učitelkou. Děti ke škole dorazily v maskách, které byly mnohdy opravdu strašidelné. Na úplném konci  si mohly vyhrabat sladkou odměnu z koše plného překvapení.

Po návratu do školního areálu si mohly společně s rodiči opéct vuřtíky.

Dětem se akce velmi líbila.

Žáci 3. A