Úterý 22.01.2019
Drůbeží se zavářkou a zeleninou
Kynuté knedlíky s jahodovým přelivem a tvarohem
těstoviny s tuňákem,zeleninou a sypané sýrem
Středa 23.01.2019
brokolicová
Pečené kuře, Rýže, Zelný salát
Těstovinový salát se sýrem a zeleninou,pečivo
Čtvrtek 24.01.2019
Vývar s kapáním a zeleninou
Vepřové maso v kapustě, Brambory vařené,šehaný tvaroh
Halušky s uzeným masem a kysaným zelím,šlehaný tvaroh

Dřevíčková dílna I. stupně, dravci a návštěva Národního divadla třídami 3. A a 3. D, odvážný Halloween 3. A

Vloženo: 1.11.2018 | Zobrazeno: 177x
Stejně jako každý rok se i letos přiučily děti něco nového v dřevíčkové dílně pana Marka Pilnáčka a vyslechly přednášku ornitologů. Třídy 3.A a 3. D vyjely do Prahy na prohlídku Národního divadla ...

Počátkem října se většina dětí 1. stupně základní školy zúčastnila programu Dřevíčková dílna. Akce probíhala několik dní v prvním říjnovém týdnu v dílně budovy 2. stupně v ulici Polesná.

Děti se měli možnost seznámit pod vedením zkušených pedagogů s prací se dřevem a s nástroji sloužícími k opracovávání dřeva.

Všichni si vyrobili ježka na kolečkách a srdíčko. Program byl úspěšný, na závěr si žáci odnesli pěkné výrobky.

Poděkování patří zástupcům ogranizace Ornita za zajímavou přednášku, kterou si v říjnu připravili pro žáky 3. ročníku. Že se jich v našem okolí nachází mnohem více než v předchozích letech to všichni víme, ale vidět je zblízka a na některé si moci dokonce i sáhnout, bylo dětem ve škole umožněno.

HURÁ DO OPERY

Dne 15. 10. se naše třídy 3. A a 3. D vydaly na prohlídku Národního divadla.

Cesta byla velmi trnitá. Po zhruba hodinovém průjezdu Běchovicemi jsme se konečně dostali na jižní spojku a poté k divadlu. Celou dobu jsme byli napjatí, zda vůbec prohlídku stihneme. Řidič našeho autobusu se velmi snažil, takže všechno nakonec dopadlo dobře. Sotva jsme dorazili před dveře, hned se nás ujali průvodci. Prošli jsme ho celé od základního kamene až po střechu. V závěru si děti vyslechly ukázku opery Bastien a Bastienka. Všem se prohlídka divadla i ukázka opery velmi líbila.

Stezka odvahy - Halloween

Že strašidla existují, se děti mohly přesvědčit na vlastní kůži. Den po podzimních prázdninách 31. 10. 2018 na ně čekala stezka odvahy, kterou pro ně připravili rodiče spolu s třídní učitelkou. Děti ke škole dorazily v maskách, které byly mnohdy opravdu strašidelné. Na úplném konci  si mohly vyhrabat sladkou odměnu z koše plného překvapení.

Po návratu do školního areálu si mohly společně s rodiči opéct vuřtíky.

Dětem se akce velmi líbila.

Žáci 3. A