Podzim v 1. A (třída s montessori prvky)

Vloženo: 14.11.2018 | Zobrazeno: 1077x
Když děti přicházejí do 1. třídy, je to pro ně velká změna. Místo známých tváří, které denně potkávaly v mateřské škole, jsou tu najednou jiné děti a cizí dospělí. Aby ve škole mohlo vzniknout pro děti bezpečné prostředí, potřebují se s ním nejprve dobře seznámit ...

Od prvních zářijových dnů jsme se snažili společně hodně komunikovat, hráli jsme seznamovací hry a chodili na hřiště, aby měly děti dost času na vzájemné poznávání. Samozřejmě také přišlo na řadu první počítání a práce s písmenky.

Letošní podzim se opravdu vydařil a počasí přálo našim častým výpravám do přírody. Les je kouzelné místo, kde se toho můžeme hodně naučit a také zažívat krásné chvíle ticha. Moc jsme si užili výlet do Dendrologické zahrady v Průhonicích, kde jsme poznávali bylinky, pěstované na našich zahrádkách. Zkusili jsme si vyrobit levandulové mýdlo, voňavý bylinkový sáček a dokonce i bylinkové máslo. Namazané na rohlík bylo tak dobré, že zase rychle zmizelo.

Podzim ve škole nám přinesl i další zážitky. Tvořili jsme z hlíny, ze dřeva, navštívili jsme výstavu ovoce a zeleniny. Na jeden den se děti staly malými architekty v rámci programu Stavitelé města. Také jsme navštívili koncert dechového kvinteta v divadelním sále a program o Vietnamu, který nám přiblížil tuto zemi a lidi kteří v ní žijí.

V těchto dnech, kdy podzim pomalu končí a je čas začít myslet na Vánoce, chystáme překvapení pro osamělé seniory. O tom jestli se vydařilo zase až příště.

Jitka Tmějová, třídní učitelka
Martina Holubová, asistentka pedagoga