Listopadové listohrátky v přípravném ročníku a 1. třídách

Vloženo: 19.11.2018 | Zobrazeno: 667x
"Jak je ten podzim smutný, teskný a přeukrutný…"zní ve známé Fryntově básni. Ale naši prvňáčci a žáci z nultého ročníku si to jistě nemyslí ...

V rámci listopadových listohrátek se přesvědčili, že podzim s sebou přináší mnoho radovánek. Jen takové listy – staly se výtvarným materiálem, modelem k počítání i skládání písmen, námětem her, tématem hodin literární a hudební výchovy, předmětem zkoumání v prvouce. Děti se seznámily s listnatými stromy v okolí školy, prohlédly si památnou lípu. Dnes už vědí, proč listy před zimou opadávají. A co teprve skotačení v hromadách listí, to je zábava! Zkrátka, letošní listohrátky si všechny děti i jejich paní učitelky velmi užily.

Šárka Daušová a Olga Matějková

Listohrátky v 1.C

V pátek 9. listopadu se v naší třídě uskutečnila akce s názvem Listohrátky. Asi nikdo není na pochybách, o čem  byla.

Poznávali jsme listy  různých stromů. Povídali jsme si o tom, proč vlastně na podzim  opadávají. Naučili jsme se písničku Lístečku z javora a vyrobili "listové cestičky" plné krásných, jak jinak než listových, broučků. Samozřejmě došlo i na pohádku.

A abychom si naši akci užili ještě více, vyběhli jsme do přírody. Poté, co jsme přežili "listovou bouři" - zkuste zabránit prvňáčkům, aby si nechali utéct  příležitost, když jsou skoro po kolena v tak úžasném materiálu - vytvořili jsme z listů barevné hady a měřili jejich délky. Na závěr, abychom se trochu zahřáli, jsme si zahráli hru na veverky.

Ten den nám oběd opravdu chutnal.

tř. uč. Alice Hornychová