Pátek 14.12.2018
Pondělí 17.12.2018
Kapustová polévka
Smažené rybí fille, Bramborová kaše,obloha
Květák na mozeček, Brambory maštěné máslem,obloha
Úterý 18.12.2018
Hrstková se zeleninou
Játrová omáčka, Rýže,ovoce
Moravské halušky s jablky a skořicí,ovoce

Sbírka pro Světlušku o 1. adventní neděli vynesla 21 100 kč

Vloženo: 3.12.2018 | Zobrazeno: 98x
Charitativní sbírka pro Světlušku, která byla již třetím rokem součástí Zvonkového průvodu a rozsvícení vánočního stromu, vynesla neuvěřitelných 21 100 Kč. Děkujeme všem, kdo přispěli. Spolu s částkou vybranou na 2. ročníku pochodu za loupežníkem DrHolcem odevzdal Újezd nad Lesy na konto Světlušky za rok 2018 částku 24 360 Kč.

Újezdský vánoční strom "rozsvítili zvoněním" děti a dospělí poté, co z farní louky přešli Zvonkovým průvodem společně s panem farářem  Ondřejem Salvetem do parku a byli přivítání před školou panem starostou Milanem Samcem a místostarostou Zdeňkem Růžičkou. I přes deštivé počasí se Sovičky v hojném počtu slétly, aby nám ostatním zpříjemnily vánočními písněmi 1. adventní nedělní podvečer. Ve škole byly paní učitelkami, asistentkami, paní vychovatelkou a maminkami z 2. E, 4. E a 4. F připraveny pro malé i velké zájemce adventní tvořivé dílničky financované místním úřadem, ve kterých si bylo možné vyrobit andělíčky, vánoční košíčky, stromečky, látkové ozdoby, stromečky, vlněné bambulky, vánoční přáníčka, svícny ze slaného těsta a ozdobit si voňavé perníčky. Maminky napekly dobroty, vyrobily šperky a spolu se staršími dětmi se postaraly o prodej světluščích předmětů. Újezdským hasičům, kteří se dětem i dospělým postarali o rozlévané teplé nápoje, vděčíme za postavení stanů a přípravu prostranství před školou.

Díky organizátorům (ÚMČ Praha 21, Masarykova ZŠ, Sbor dobrovolných hasičů Újezd nad Lesy, farní úřad Koloděje) a všem, kteří i přes nepříznivé počasí přišli a přispěli do kasiček, mohl být předán na konto Světlušky finanční příspěvek, který může pomoci rozsvítit dětem a dospělým lidem s těžkým zrakovým postižením "trochu světla".