Výstava Má vlast v Zeleném domě

Vloženo: 4.1.2019 | Zobrazeno: 386x
Ve čtvrtek 31.5.2018 se od 18 hodin koná vernisáž prací žáků II. stupně základních škol v Galerii Zelený Dům. Téma MÁ VLAST souvisí s letošním 100. výročím vzniku Československé republiky. Slavnostně budou za přítomnosti výtvarníků, kteří spolupracují s galerií, předány ceny za vítězné obrázky. Naše škola je zastoupena pracemi žáků 5.- 9. tříd, přidali se i někteří žáci 4. tříd, viz. níže ...

Ve čtvrtek 31.5. se od 18 hodin konala v újezdské Galerii Zelený dům vernisáž výstavy Má vlast. Galeristka Martina Schiffmannová uspořádala pro žáky II. stupně základních škol 2. ročník výtvarné soutěže, letos věnovaný 100. výročí vzniku Československé republiky.

Soutěže se zúčastnily děti z klánovické a újezdské základní školy (do užšího výběru postoupilo 26 prací žáků naší školy) a újezdská Kateřina Dlabačová z hornopočernické základní školy. Vítězné práce vybírali výtvarníci vystavující v galerii pravidelně - Zdeněk Zeman a Jiří Chadima - a paní galeristka.

1. místo: Aneta Krejdlová 5. E, Masarykova ZŠ Újezd nad Lesy

2. místo: Kateřina Dlabačová 8. A, ZŠ Horní Počernice

3. místo: Barbora Chrastilová 6. B, ZŠ Masarykova Klánovice

4. místo:Karolína Janoušová 5. E, Masarykova ZŠ Újezd nad Lesy

5. místo Daniela Bulířová 7. A, Masarykova ZŠ Újezd nad Lesy

Zvláštní cena: Tereza Černá 7. A, Masarykova ZŠ Újezd nad Lesy - výtvarné pojetí Tančícího domu

Odměnou vítězkám byl balíček výtvarných potřeb a všichni "výtvarníci", jejichž práce jsou vystaveny v galerii a dostavili se na vernisáž, se v horkém podvečeru za odměnu zchladili zmrzlinou podle vlastního výběru. Děkujeme všem dětem za reprezentaci školy, poděkování učitelům výtvarné výchovy Masarykovy ZŠ Janě Kurkové, Václavě Valentové a Karlu Novákovi za zpracování tématu a přihlášení tříd do soutěže, a rodičům, prarodičům, sourozencům a paní učitelkám, kteří přišli děti podpořit.

Aneta Krejdlová                           Daniela Bulířová
                                 Karolína Janoušová                            Tereza Černá