Čtvrtek 25.04.2019
Žampionový krém s krutony
Květákové lívance, Brambory maštěné máslem,dresink,obloha
Halušky se špenátem a žampiony,obloha
Pátek 26.04.2019
Vývar s bulgurem a zeleninou
Španělský ptáček, Houskový knedlík,ovoce
Rizoto s masem a zeleninou, Sýr, Kyselá okurka,ovoce
Pondělí 29.04.2019
Drštková z hlívy ústřičné
Škubánky s mákem,ovoce
Zapečené gnocci s brokolicí a kuřecím masem,ovoce

Školní pěvecký sbor Sovička na vernisáži výstavy Ivy Hüttnerové

Vloženo: 4.4.2019 | Zobrazeno: 156x
Ve středu 3.4. se od 18 hodin konala v Galerii Zelený Dům výstava výtvarnice, spisovatelky a herečky Ivy Hüttnerové, která má díky své rodině k Újezdu nad Lesy blízko ...

Tato všestranná paní malířka byla velmi překvapena množstvím návštěvníků vernisáže. Ti zaplnili celou kavárnu a někteří dokonce ze zaujetím poslouchali průběh vernisáže i z venkovních prostor kolem kavárny. O hudební kulisu se před začátkem postaral pan Jeroným Klimeš, který po přivítání a úvodním slově paní galeristky Martiny Schiffmannové během celé vernisáže doprovázel školní pěvecký sbor Sovička pod vedením paní učitelky Daniely Janoušové. Kvůli omezenému prostoru a časovému vytížení se tentokráte soviček slétlo méně než obvykle, ale i tak zpěvem lidových písní mezi osobitými obrazy z doby staré Prahy a jejích obyvatel a za přítomnosti velikánů Wericha, Zrzavého, Čapka a Němcové atmosféru vernisáže rozhodně zpestřily. Vystoupení, během kterého se k dětem přidávali i dospělí, zakončily nejoblíbenějšími písněmi – Ta naše písnička česká a Újezdská školní hymna. Odměnou jim byl potlesk přítomných a zmrzlinová sladkost dle vlastního výběru. Děkujeme sovičkám za reprezentaci školy!