Den Země 2019 a vyhlášení vítězů ve sběru víček

Vloženo: 23.4.2019 | Zobrazeno: 703x
V dopoledních hodinách 23.4. se třídy naší školy a družina zúčastnily pestrého programu, který ke Dni Země připravil Odbor životního prostředí a dopravy MČ Praha 21 ...

Hasičská auta, výstroj hasičů, pan záchranář s praktickým výkladem první pomoci, možnost svezení se v traktoru a podojit si "krávu", to vše čekalo na děti hned při příchodu u vstupu na multifunkční hřiště. Následoval výklad o rybaření a včelaření od újezdských rybářů a včelařů, poznávání rostlin, informace o bioodpadu od újezdských zahrádkářů a přednáška o ochraně ohrožených druhů od člena České inspekce životního prostředí. Děti velice zaujal mobilní zvěřinec z Vilémova, který dětem představil domácí, lesní a exotická zvířata. Pod dohledem městské policie bylo možné vyzkoušet na zapůjčených kolech nové dopravní hřiště a zajezdit si ve spolupráci s Českou asociací skateboardingu na skateboardu. O aktuálních preventivních programech byly děti informovány u stánků ministerstva dopravy a Besipu.

Soutěže ve sběru víček od PET lahví se zúčastnilo dvacet šest tříd a celkem se ve škole nasbíralo 847 kg. Prvním třem třídám - 2.B (135 kg), 1.D (103 kg), 4. E (79 kg) - bude zajištěn výlet. Gratulujeme.

Děti odcházely plné dojmů a zážitků, s odměnami za splnění úkolů a výukovými letáčky. Někteří žáci se na multifunkční hřiště ještě vraceli cestou domů ze školy nebo na odpolední program dorazili s rodiči.

Poděkování patří žákům 8.C - Sáře Goltermann,Valérii Lepine, Kateřině Malinské, Markétě Škývarové, Anežce Fialové, Kateřině Brabencové a Filipu Střihavkovi - za pomoc v dílničkách, které byly připraveny pro děti, a za reprezentaci školy.

Závěrem poděkování paní Martině Cermanové a Martinu Švejnohovi, zaměstnancům OŽPD MČ Praha 21, za komunikaci se školou při přípravě celodenního vzdělávacího programu a organizaci sběru víček.