Z plavecko-běžeckého poháru jsme přivezli zlato

Vloženo: 15.5.2019 | Zobrazeno: 475x
Přeplavali a předběhli jsme více než 30 pražských škol a přivezli zlato ...

V pondělí 13.května se konalo 8. a zároveň poslední bodované kolo plavecko – běžeckého poháru 2019. Už z jeho názvu je zřejmé, že se jedná o 2 disciplíny – plavání a běh. Plave se v bazénu a podle plaveckých časů se dle Gundersenovy metody vybíhá na běh. V jakém pořadí doběhnou, takový  je konečný výsledek. 8.kolo proběhlo v Praze 4.V soutěžních rozplavbách  v bazénu na Zeleném Pruhu jsem zaplavali výborně a do běžecké části v lesoparku Dobeška jsme nastoupili s minimálními ztrátami. V závěrečném hodnocení pak třem borům zacinkaly na krku medaile - zlatá pro Lukáše Jelena, stříbrná pro Adama Škraňku a bronzová pro Honzu Stejskala.

A jak skončil celý letošní ročník?  Konkurence mezi školami byla v letošním roce veliká, ale naše škole se proplavala a proběhala do vítězného zlatého cíle. Nechali jsme za sebou více než 30 pražských škol a to s náskokem vice než 100 bodů. Závodu se zúčastnili stejně jako v minulých ročnících žáci čtvrtých až devátých tříd, na start každého kola se vždy postavilo okolo dvou set závodníků. Kromě soutěže škol si jednotliví závodníci měřili síly i v individuálním souboji mezi sebou. I zde jsme  sesbírali nejvíce bodů a na stupně vítězů  v celkovém hodnocení  všech 8 kol vystoupilo  5 našich borců. Honza Stejskal  si odnesl zlato  v kategorii 8. a 9. tříd, Tomáš Tříska  rovněž zlato v kategorii 6. a 7. tříd  a v kategorii chlapců 4. a 5. tříd jsme získali dokonce medaile všechny tři – zlatou Lukáš Jelen, stříbrnou Adam Škraňka a bronzovou Karim Deif.

V průběhu celé série závodů panovala úžasná sportovní atmosféra a všem patří obrovské díky za neopakovatelné výkony, zážitky a samozřejmě výsledky, kterými reprezentují naší školu.

Za Masarykovu ZŠ

Radka Kohoutová