Pondělí 23.09.2019
Rychlá s vejci a zeleninou
Kynuté knedlíky s jahodovým přelivem a tvarohem
těstoviny s tuňákem, zeleninou a sypané sýrem
Úterý 24.09.2019
čočková
Kuřecí soté na kari, špecle,ovoce
Sekaná pečeně, Brambory maštěné máslem, Kyselá okurka,ovoce
Středa 25.09.2019
Rybí se zeleninou
Vepřový plátek, Brambory vařené, kukuřice na másle
Bulgurová kroketa se sýrem,dresink,obloha

Cimbálová muzika

Vloženo: 7.6.2019 | Zobrazeno: 174x
Ve čtvrtek dopoledne se děti s paní učitelkami 1. – 5. tříd zúčastnily koncertu zlínské cimbálové muziky RÉVA ...

Po úvodní písni U muziky sú já chlap byly děti seznámeny s programem, během vystoupení mohly soutěžit o lízátka, propisky a žvýkačky. Kontrabasista představil dětem své kolegy hudebníky a jejich nástroje. První soutěžní otázka se týkala právě cimbálu – nástroj původně desetistrunný z Mezopotámie, v současnosti je strun sto třicet tři a váží 100 kg, paličky se používají dřevěné, některé jsou pro jemnější zvuk zakončeny vatou.

A že cimbálová muzika nehraje pouze písničky lidové, o tom se děti samy přesvědčily – zazpívaly si oblíbené Citrónky, lidovou Beskyde, Beskyde, zazněla i úvodní část Smetanovy Vltavy, cimbálové sólo, písničkou Voda voděnka si připomněly pohádku S čerty nejsou žerty. Došlo i na džezovou mafiánskou Malý chlápek, který tam nebyl, a na hororovou Jožin z bažin, kdy se z primáše kapely stala bahenní příšera. Cimbálovka zahrála čardáš Tancuj, tancuj, vykrúcaj, a při závěrečné písní Když nemůžeš, tak přidej od skupiny Mirai bylo již před hudebníky plné pódium nadšených tanečníků.