Úterý 25.06.2019
Čočka na kyselo, Vařené vejce, Kyselá okurka,ovoce
Čočka na kyselo, Vařené vejce, Kyselá okurka,ovoce
Čtvrtek 27.06.2019
Rychlá s vejci a zeleninou
Lívance se skořicí, Ovoce,šlehaný tvaroh
Lívance se skořicí, Ovoce,šlehaný tvaroh

Cimbálová muzika

Vloženo: 7.6.2019 | Zobrazeno: 115x
Ve čtvrtek dopoledne se děti s paní učitelkami 1. – 5. tříd zúčastnily koncertu zlínské cimbálové muziky RÉVA ...

Po úvodní písni U muziky sú já chlap byly děti seznámeny s programem, během vystoupení mohly soutěžit o lízátka, propisky a žvýkačky. Kontrabasista představil dětem své kolegy hudebníky a jejich nástroje. První soutěžní otázka se týkala právě cimbálu – nástroj původně desetistrunný z Mezopotámie, v současnosti je strun sto třicet tři a váží 100 kg, paličky se používají dřevěné, některé jsou pro jemnější zvuk zakončeny vatou.

A že cimbálová muzika nehraje pouze písničky lidové, o tom se děti samy přesvědčily – zazpívaly si oblíbené Citrónky, lidovou Beskyde, Beskyde, zazněla i úvodní část Smetanovy Vltavy, cimbálové sólo, písničkou Voda voděnka si připomněly pohádku S čerty nejsou žerty. Došlo i na džezovou mafiánskou Malý chlápek, který tam nebyl, a na hororovou Jožin z bažin, kdy se z primáše kapely stala bahenní příšera. Cimbálovka zahrála čardáš Tancuj, tancuj, vykrúcaj, a při závěrečné písní Když nemůžeš, tak přidej od skupiny Mirai bylo již před hudebníky plné pódium nadšených tanečníků.