Kotva
Elektronická žákovská

 
 
V příštích dnech vaříme
Úterý 22.10.2019
Polévka: 
Selská se zeleninou
Hl. jídlo1: 
Krůtí maso v pórku, Rýže,moučník
Hl. jídlo 2: 
Bramborák,moučník
Středa 23.10.2019
Polévka: 
Vývar s játrovou zavářkou a zeleninou
Hl. jídlo1: 
Květákové lívance, Brambory maštěné máslem,dresink,obloha
Hl. jídlo 2: 
Šopský salát, pečivo
Čtvrtek 24.10.2019
Polévka: 
Rybí polévka krémová
Hl. jídlo1: 
Těstoviny se špenátem a kuřecím masem,míchaný salát,jogurt
Hl. jídlo 2: 
Vepřové rizoto s pohankou,míchaný salát,jogurt

.

 
 
Objednávky obědů

 
 
Projekty školy


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Mapa webu
A
A
A

Muzikál 3.E o bílé růži, kouzelné květině věčného života

Vloženo: 23.6.2019 | Zobrazeno: 890x
Ve čtvrtek 20.6. odehrála 3.E muzikál Kouzelná květina. Premiéra byla určena rodičům, prarodičům, sourozencům a veřejnosti ...

Třídní učitelka Vendula Tustová je autorkou textů, hudby a choreografie, kterou doladila během generálních zkoušek s "třídními tanečnicemi". Možnost vyzkoušet si celé přestavení před zaplněným divadelním sálem měli malí umělci třikrát, a to před dětmi z 1.-3. tříd.


Slovo mluvené, pěvecká sóla, duety, různé druhy tance (balet, step, streetdance, scénický tanec, pochod), dobrosrdečnou Marušku, zamilovaného prince Štěpána, rady udílející královnu Izabelu, do sebe zahleděnou kněžnu Xenii, tančící vědmu, Smrt a čarodějnici, stepující kuchtíky, veselé služky a dvorní dámy, čtyřrukého pána skal, komoří, velvyslance, otroky, pochodující vojáky a dvorního šaška - to vše bylo možné zhlédnout během sedmdesáti minutového děje. Obdivuhodné bylo, jakým způsobem si děti samy ohlídaly jednotlivé na sebe navazující výstupy a s přehledem zvládly situace, které se občas stávají i divadelním profesionálům. Paní učitelka vše režírovala od kláves a zasahovala pouze v případě nastavení hlasitosti mikrofonu.


Po závěrečných slovech písně Poslední zvonění "každý pád nám dává sílu jít dál" aplaudoval ve stoje celý sál. Paní učitelce předala paní ředitelka Alena Sochůrková květinu, děti dostaly odměnu sladkou a věcnou (tašku a reflexní proužek s logem školní sovičky). Slova poděkování za vedení třídy a nastudování muzikálu a nádherný puget rudých růží věnoval paní učitelce za rodiče Jan Jackanič. 


Poděkování patří Terezce Černé, žákyni 8.A, za výtvarné zpracování bílé růže, která je v muzikálu kouzelnou květinou věčného života.