Kotva
Elektronická žákovská

 
 
V příštích dnech vaříme
17.07.2019
Nezadáno
18.07.2019
Nezadáno
19.07.2019
Nezadáno

.

 
 
Objednávky obědů

 
 
Projekty školy


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Mapa webu
A
A
A

Muzikál 3.E o bílé růži, kouzelné květině věčného života

Vloženo: 23.6.2019 | Zobrazeno: 394x
Ve čtvrtek 20.6. odehrála 3.E muzikál Kouzelná květina. Premiéra byla určena rodičům, prarodičům, sourozencům a veřejnosti ...

Třídní učitelka Vendula Tustová je autorkou textů, hudby a choreografie, kterou doladila během generálních zkoušek s "třídními tanečnicemi". Možnost vyzkoušet si celé přestavení před zaplněným divadelním sálem měli malí umělci třikrát, a to před dětmi z 1.-3. tříd.


Slovo mluvené, pěvecká sóla, duety, různé druhy tance (balet, step, streetdance, scénický tanec, pochod), dobrosrdečnou Marušku, zamilovaného prince Štěpána, rady udílející královnu Izabelu, do sebe zahleděnou kněžnu Xenii, tančící vědmu, Smrt a čarodějnici, stepující kuchtíky, veselé služky a dvorní dámy, čtyřrukého pána skal, komoří, velvyslance, otroky, pochodující vojáky a dvorního šaška - to vše bylo možné zhlédnout během sedmdesáti minutového děje. Obdivuhodné bylo, jakým způsobem si děti samy ohlídaly jednotlivé na sebe navazující výstupy a s přehledem zvládly situace, které se občas stávají i divadelním profesionálům. Paní učitelka vše režírovala od kláves a zasahovala pouze v případě nastavení hlasitosti mikrofonu.


Po závěrečných slovech písně Poslední zvonění "každý pád nám dává sílu jít dál" aplaudoval ve stoje celý sál. Paní učitelce předala paní ředitelka Alena Sochůrková květinu, děti dostaly odměnu sladkou a věcnou (tašku a reflexní proužek s logem školní sovičky). Slova poděkování za vedení třídy a nastudování muzikálu a nádherný puget rudých růží věnoval paní učitelce za rodiče Jan Jackanič. 


Poděkování patří Terezce Černé, žákyni 8.A, za výtvarné zpracování bílé růže, která je v muzikálu kouzelnou květinou věčného života.