ORNITA – divoká školní zahrada

Vloženo: 25.9.2019 | Zobrazeno: 655x
13.9 a 16.9.2019 se na 1. stupni Masarykovy ZŠ uskutečnil nový vzdělávací program "DIVOKÁ ŠKOLNÍ ZAHRADA", který připravila Ornita pro školní rok 2019/2020. Akce se zúčastnily 1. – 3. ročníky + 0. ročník + dvě třídy 4. ročníku ...

Program představil pestré události živé zahrady, které mohou probíhat pod okny školní třídy.

Žáci se dozvěděli, jak během programů EVVO vytvářet na školním pozemku vhodné podmínky k hnízdění ptáků a jak je možné zvýšit pestrost a rozmanitost školní zahrady, která bude domovem pro mnohé ptačí druhy a další živočichy. Divoká školní zahrada pak může být pozorovatelnou v "zelené učebně" pro žáky i pedagogy.

Přednáška Divoká školní zahrada se skládala z následujících částí:

1) Povídání doplněné prezentací a ukázkami vycpaných exponátů

2) Promítání videí k tématu přednášky doplněné výkladem lektora

3) Ukázky živých a ochočených živočichů – doplněné komentářem zkušeného

chovatele

Pedagogové obdrželi pracovní list k tématu přednášky (k využití po uskutečnění přednášky) a žáci univerzální ornitologický kalendář.

Spokojenost a nadšení dětí je vidět i na fotografiích z akce.

Za 1.– 4. třídy  Zdenka Věchtíková