Pátek 22.11.2019
Vývar s rýží a zeleninou
Smažený kuřecí řízek, Brambory maštěné máslem,obloha,ovoce
Podzimní salát drůbeží,pečivo,ovoce
Pondělí 25.11.2019
Rybí se zeleninou
Pečené drůbeží mas s ajvarem ,pilaf, Zelný salát
špagety po boloňsku s vepřovým masem, Sýr
Úterý 26.11.2019
Česneková s bramborem a zeleninou
Vepřové na kmíně, Těstoviny,šlehaný tvaroh
Vinná klobása, Brambory maštěné máslem, Kyselá okurka,šlehaný tvaroh

Adaptační pobyt VI.D. Medonosy 16. - 18. 10. 2019

Vloženo: 3.11.2019 | Zobrazeno: 62x
Šesťáci spolu s paní učitelkou třídní Janou Hlaváčkovou, školním psychologem Richardem Lukášem a za milé pomoci paní asistentky Ivety Ploužkové strávili příjemný pobyt v krásné krajině Kokořínska ...

Třída se zapojila do stmelovacího programu vedeného panem psychologem v rámci společných her a diskuzí. Žáci se zapojili do her ve skupinkách, ale  procházeli i úkoly pro celou třídu. Zapojovali se i do chodu běžného dne v rámci služeb na vaření, úklid, topení v kamnech, štípání dřeva a závěrečného úklidu. Všichni byli velmi přičinliví a ke společným aktivitám přistupovali s nadšením, ochotou, dobrou náladou a tvůrčím způsobem.

Pobyt byl ozvláštněn i příjemným setkáním s ornitologem a zástupcem záchranné stanice pro zvířata, který nás seznámil s některými zvířaty ze stanice a dále s odchytem a kroužkováním ptáků. Během pobytu se dostalo i na odpolední turistický výlet na vyhlídku, ze které byl přenádherný rozhled do kraje. Na výlet nás doprovodil i pes majitelů objektu Agvar. Turistiku a krajinu jsme si měli možnost užít i v průběhu 4 km cesty od zastávky linkového autobusu Medonosy do místa našeho pobytu.

Nemalým pomocníkem ke společnému trávení času byla dětem i skutečnost, že své mobilní telefony nechali doma, což během adaptačního pobytu žáci hodnotili kladně.