Pondělí 01.06.2020
Rychlá s vejci a zeleninou
Domácí buchty s tvarohem
Úterý 02.06.2020
Vývar se zavářkou a zeleninou
Vepřové na česneku, Brambory vařené, Zelný salát
Středa 03.06.2020
Bramborový krém s cizrnou
Zapečené těstoviny s uzeným masem, Červená řepa, Ovocný kompot

Výstava loutek v Chvalské tvrzi

Vloženo: 22.11.2019 | Zobrazeno: 110x
Do neděle 24.11. je možné navštívit výstavu Chaloupka na vršku, pohádkový svět Šárky Váchové, v Chvalské tvrzi. V listopadu si loutky prohlédli prvňáci a druháci ...

Děti zde mohly zhlédnout pod vedením paní průvodkyně interiér zámku a tak se seznámit s tehdejším životem šlechty i chudiny. Samotná výstava však byla věnována ručně vyráběným loutkám ze známých pohádek, především pak z večerníčku Chaloupka na vršku. Autorkou loutek je paní Šárka Váchová, která vystavuje nejen u nás, ale i po celém světě. Nakonec se děti mohly podívat na ukázky z již zmíněného večerníčku Chaloupka na vršku. Všichni jsme si to moc užili a děti si navíc odnesly nejen krásný zážitek, ale i poučení, jak se žilo dříve na zámku i v chalupě.

Vendula Tustová