Poděkování úvalských házenkářů újezdským učitelům

Vloženo: 6.12.2019 | Zobrazeno: 538x
Dne 28.11.2019 uspořádala ZŠ Újezd nad Lesy za podpory našeho házenkářského klubu TJ Sokol Úvaly turnaj v mini házené 4. tříd.

Turnaj proběhl přímo v ZŠ Újezd nad Lesy v prostoru tělocvičny na dvou hřištích, kde se postupně utkali žáci a žákyně z jednotlivých tříd 4.A, 4.B, 4.C, 4.D, 4.E, 4.F. Turnaj byl rozdělen na dívčí a chlapeckou kategorii. Hrálo se systémem každý s každým.

Děti v průběhu celého dne hrály házenou s velkým zaujetím a to jak v kategorii chlapců, tak v kategorii dívek. S velkým zápalem bojovaly o každý míč a každou vstřelenou branku oslavovaly. Příjemným překvapením bylo, že přestože pro většinu dětí je házená neznámý a technicky náročný sport, neměly po pár utkáních žádný problém zvládnout tuto hru. Velký dík patří vedení ZŠ a učitelskému sboru nejen za zajištění bezvadného průběhu turnaje, ale zejména za velmi dobrou sportovní připravenost sportujících dětí ZŠ Újezd nad Lesy. Je vidět, že s dětmi pracují celoročně na velmi vysoké úrovni. Pokud si mohu dovolit srovnání s jinými základními školami, je újezdská ZŠ výjimečná především díky učitelům, kteří se svým žákům věnují nad rámec svých povinností. Málokterá škola dělá pro své žáky tolik. Uspořádání podobného turnaje je toho dokladem. Díky nadšení učitelů se děti plně zapojily do hry. Bojovaly tvrdě, ale čestně a určitě si z této akce odnesly plno pozitivních zážitků. Děkujeme za dosavadní spolupráci a těšíme se na další podobné akce.

Jiří Dráb – Handball Úvaly