Tvůrčí dřevíčkové dílničky pro kluky i holky

Vloženo: 11.12.2019 | Zobrazeno: 414x
Ze tříd a chodeb čiší vánoční atmosféra, škola se mění v "zimní galerii". Školní dílny na II. stupni se pro 1.- 5. třídy na týden promění ve vánoční dřevíčkové dílničky pana Marka Piskáčka ...

Pan Piskáček je povoláním učitel a na práci s dětmi je to znát. Vše má připravené, rozmyšlené a děti ho se zájmem poslouchají. Znají ho již od první třídy, protože se svou manželkou Janou jezdí do naší školy pravidelně již několik let před Velikonocemi a Vánoci.

Než pustí děti k nářadí, vše jim ukáže, popíše, upozorní na detaily a pak už má každý připravené své vlastní místo. Kluci a holky se vrhnou do práce, každý dělá na svém výrobku, a když si neví rady nebo jsou třeba čtyři ruce, sousedi nebo Piskáčkovi rádi pomohou. Hoblování, vrtání, broušení, šmirglování, malování si děti užívají a šedesát minut rychle uběhne. Je i čas na vyzkoušení odvedené práce při hře. Momenty z tvůrčí dílny a rukou plných práce přinášíme ve fotogalerii.