Plavecko – běžecký pohár, v půli série jsme na špici

Vloženo: 17.12.2019 | Zobrazeno: 278x
Třináctka je  považována za nešťastné číslo. Zejména pak pátky 13., ale to neplatí  pro vybrané žáky naší školy, kteří se právě tento prosincový den vydali naposledy v tomto roce  bojovat na plavecko-běžecké závody ...

Někteří z nich s jasným cílem umístit se na předních místech, jiní se skromnějšími cíli, například poměřit své síly s konkurencí, ale především s cílem  dát do toho vše! Hostující pražskou částí tentokrát byla Praha 6 a pod její záštitou se tu v plaveckém bazénu strahovského areálu  a sousedící nafukovací atletické hale uskutečnil již 5. a zároveň poslední  závod tohoto kalendářního roku. Naši  navázali na výborné výkony z předchozích kol a do puntíku plní svůj cíl zvítězit v letošní sérii systémem strat – cíl. Od prvního kola se drží na čele závodu a nyní je již bodový náskok hodně vysoký. Konkurence mezi školami je tradičně veliká, ale naše škole se proplavala a proběhala po první půli  devatenáctého ročníku na první příčku a nechala za sebou téměř třicítku pražských škol.

PBP probíhá během celého školního roku mezi jednotlivými školami po celé republice s tím, že děti soutěží samy za sebe, ale zároveň sbírají body pro své školy .V celkovém hodnocení se na medailových pozicích  drží Lukáš Jelen, Vanda Burianová, Karim Deif ,Adam Škraňka a Jakub Taške. Ve hře o medaile jsou i Valerie Taške, David Pičman ,Ondra Kebrt a Daniela Albrechtová. S nasazením, s kterým všichni bojují, lze předpokládat, že jarní část bude stejně úspěšná a skončí vítězně.

V průběhu celé série závodů panuje úžasná sportovní atmosféra a všem patří obrovské díky za neopakovatelné výkony , zážitky a samozřejmě výsledky, kterými reprezentují naší školu.

Za Masarykovu ZŠ Radka Kohoutová