Exkurze 1.D do České televize

Vloženo: 17.1.2020 | Zobrazeno: 254x
V rámci stmelování dětských kolektivů jsme do objektu na Kavčích horách vyjeli i s předškoláčky z MŠ Sluníčko. Cesta uběhla rychle, děti byly moc hodné a těšily se.

Exkurze byla velmi pěkně připravená, je vidět, že jsme nebyli zdaleka první, kdo ČT za tímto účelem navštívil.

Zpočátku nás paní průvodkyně seznámila s prací v televizi, poté jsme zhlédli krátký dokument, který komentovaly animované postavičky.

Poté jsme se rozdělili na dvě skupinky a šli se podívat přímo do nahrávacích studií, ve kterých se natáčí pořady nejen pro dětské, ale i pro dospělé diváky.

Jedinečným zážitkem byla naše účast ve studiu č.3, kde se natáčel nový díl Kouzelné školky O vesmíru. Moderátorka, paní Lucie Černíková, byla skvělá, stejně jako tým kameramanů, dabérů, režisérů. Až přímo v reálu si člověk uvědomí, kolik pracovníků stojí za výrobou a přípravou krátkého filmu, seriálu, pořadu pro děti.

Na závěr měly děti možnost si vyzkoušet filmové rekvizity, Večerníčkovy dopravní prostředky, práci za kamerou či ve zpravodajském studiu.

Z Kavčích hor jsme si kromě drobných upomínkových předmětů dovezli hlavně pozitivní zážitky a rádi si akci někdy příště zopakujeme.

A. Hanzlíková  a  M. Škvorová