Interaktivní divadlo Divadelta ve škole

Vloženo: 14.2.2020 | Zobrazeno: 225x
Spolek Divadelta hraje svá představení zaměřená na prevenci rizikového chování pro žáky všech ročníků. Diváci těchto představení nejsou pouhými pozorovateli, ale aktivně se zapojují do celého programu ...

Jsou vybízeni k tomu, aby vstoupili na jeviště a pokusili se svým zásahem zvrátit průběh jednání hlavních postav. Cílem tak je zkoumat svůj vztah k danému problému a uvědomit si své způsoby jednání.
MZŠ Polesná s divadelním spolkem spolupracuje již poněkolikáté. Během měsíce února si Divadelta připravila několik představení pro naši školu. Každé představení bylo určeno pro jinou věkovou skupinu. Čtvrté ročníky se zúčastnily představení Alenka v nesnázích a Připojená, ve kterém děti radily hlavním postavám, jak se správně chovat ke svým spolužákům a jaké nebezpečí číhá na internetu. Šesté třídy viděly představení Trest, ve kterém se naučily, že i nevinná legrace může snadno přerůst v šikanu, a deváté třídy se učily finanční gramotnosti v představení nazvaném Poslední mince.

Ohlasy žáků:

„Představení se mi moc líbilo. Naladilo mě pozitivně.“

„Interakce s publikem byla skvělá.“

„ Líbilo se mi, že tam mohly hrát i děti.“

„Překvapilo mě, že to bylo podle skutečného příběhu.“

Všechny programy byly zajištěny organizací Újezd nad Lesy: Krajina pro život z. s. a finančně podpořeny Nadačním fondem ICZ.

Mgr. Kateřina Polanská, MZŠ Polesná