Zápis ŠR ze dne 23.11.2013

Vloženo: 22.2.2016 | Autor: administrator | Zobrazeno: 867x | Zatím neupraveno

Přítomni:        Květa Bělohubá, Kateřina Nádvorníková, Petra Brožová, Radka Hofmannov, Tomáš Vlach

Omluveni:       Jan Slezák

Host:              Miroslav Kurka, ředitel školy

Program:

1. Přivítání  členů Školské rady a pana ředitele školy

2. Návrh vrátného na budově II.stupně (Polesná 1690)

3. Využití oploceného prostoru pro jízdní kola u I.stupně (Staroklánovická 230)

4. Kriteria zápisu do 1.tříd pro šk.rok 2014/2015

5. Projednání a schválení Výroční zprávy o činnosti školy za šk.rok 2012/2013

6. Diskuze

7.Závěr

1. Předseda ŠR MVDr. Tomáš Vlach přivítal přítomné. Konstatoval, že rada je usnášení schopná

2.Pan ředitel navrhl, aby na II.stupni byl k dispozici vrátný, který by dohlížel na provoz v šatně    v nejvíce vytížených časech. Vzhledem k dalším pracovním povinnostem školníka, který nemůže trávit část své pracovní doby tímto dohledem, byl tento návrh přivítán a schválen. Výhledově toto opatření bude i na I.stupni.

3.ŠR projednala nevyužívání oploceného prostoru pro kola u budovy Staroklánovická.Branka je ráno zamčená a není možné si zde kolo umístit. Byl požádán pan ředitel o větší informovanosti pro rodiče o možnostmi zde nechávat kola.O vytvoření plánu na využití prostoru, možnosti vydávat klíče proti záloze. Dále bylo projednáno další zabezpečení tohoto prostoru-kamery,záznamový systém.

4.ŠR požádala pana ředitele o doplnění pomocného kriteria do základních kriterií přijímání dětí do 1.tříd na ZŠ Masarykova P9-Újezd nad Lesy. Jedná se o to, aby alespoň jeden rodič měl trvalý pobyt v naší MČ. Toto pomocné kriterium je třeba již u zápisu, který proběhne v lednu roku 2014. Návrh byl odhlasován a pan ředitel požádán, aby tato informace byla umístěna jak na webu školy, tak ve Zpravodaji.

5.ŠR byla seznámena panem ředitelem s Výroční zprávou o činnosti školy za šk.rok 2012/2013 a tato byla jednohlasně schválena.

6.Paní Hofmannová poprosila o důslednější dodržování zákazu kouření u školy a přilehlém okolí, zejména se jedná o budovu Staroklánovická. Více cedulí a kontroly. Bohužel stále se najde pár lidí, kteří tento zákaz nerespektují.

Paní Brožová požádala pana ředitele o vysvětlení časových harmonogramů některých třídních akcí mimo budovu školy, následného návratu dětí do budovy a možnosti posunutí času oběda na pozdější dobu.

7. Předseda ŠR stanovil termín příštího zasedání na 3.února  2014 od 19 hod. v budově ZŠ a poděkoval přítomným za účast.

Zapsala Radka Hofmannová