Středa 17.01.2018
Bramborový krém s cizrnou
Pečené kuře ala bažant, Bramborová kaše,obloha
Těstoviny se špenátem a kuřecím masem,obloha
Ovocný nápoj,mléko
Čtvrtek 18.01.2018
Vývar se sýrovým kapáním
Rajská omáčka, Vařené hovězí maso, Houskový knedlík
Fazolky na slanině, Vařené hovězí maso, Brambory vařené
Ovocný nápoj
Pátek 19.01.2018
čočková
Vepřový vrabec, Brambory maštěné máslem, dušená baby karotka,ovoce
Kuskus s krabím masem a zeleninou,obloha,ovoce
Ovocný nápoj,mléko

Výstava Toulky českou minulostí

Vloženo: 22.6.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 494x | Zatím neupraveno
Ve středu 21.6. se konala v Újezdském muzeu vernisáž výtvarné naučné výstavy Toulky českou minulostí. Erby, zbraně, historické postavy, obrázky z českých dějin, projekty o významných českých panovnících – to vše si připravili žáci šesti 4. tříd pod vedením paní učitelek E. Hegyiové, P. Viktorové, V. Němečkové, E. Lukešové, L. Rejmonové a pana učitele K. Nováka.

Na vernisáž, která se konala v sále Polyfunkčního domu, si třídy připravily hudebně literární vlastivědné pásmo. Originálním způsobem za hudebního doprovodu M. Klimešové a J. Pincové zazpívala 4. D (E. Lukešová) píseň Jarka Nohavici "Husita". Věrohodnost textu byla dovršena vlastnoručně vyrobenými husitskými zbraněmi. Třináct žáků ze 4. E (J. Krimlaková) převyprávělo vtipně s pomocí namalovaných obrázků pověst o Horymírovi a Šemíkovi. Poté následoval příchod Karla IV. a jeho družiny v podání 4. B (P. Viktorová) - během středověkého tance dvorních dam nabízeli přítomným návštěvníkům kuchaři domácí slané pečivo. Středověké tóny flétny přivítaly Karla IV. a jeho doprovod, tentokráte v podání 4. A (E. Hegyiová). Karel IV. převyprávěl svůj životopis a seznámil přítomné se svou zálibou sbírání ostatků svatých. H. Vyhnálek, žák 4. F (L. Rejmonová) si připravil podrobný referát o korunovačních klenotech, jejichž repliky zhlédl na zámku Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí. Na závěr vystoupili s písní Jede jede pan Jan a vlastním hudebním doprovodem společně s paní učitelkou žáci 4. C (V. Němečková). Děti s rodiči, sourozenci a prarodiči po ukončení programu navštívily Újezdské muzeum plné dětských prací.