Mapa webu

Úspěchy žáků ve školním roce 2017/2018

Vloženo: 21.9.2017 | Zobrazeno: 1442x

Stříbrná medaile v soutěži pražských škol Plavecko-běžecký pohár 2017/20187

Skvělé výkony byly k vidění 11. června 2018 v závěrečném kole Plavecko – běžeckého poháru 2018. Série 8 kol závodu se zúčastnili žáci čtvrtých až devátých tříd základních škol, víceletých gymnázií, praktických škol a zájem byl opravdu veliký. V každém kole se na start postavilo vždy kolem dvou set závodníků z 32 pražských škol. Plavecká trať vyměřena na 50 m pro všechny kategorie proběhla v tomto kole v plaveckém areálu Prahy 7 na holešovickém výstavišti  a běžecký úsek  pořadatelé připravili v nedaleké Stromovce. Tentokrát naši žáci vybojovali „jenom" jednu bednu a to zásluhou Adama Škraňky. Účast v tomto závodě byla vzhledem k červnovému termínu  celkově slabší, stejně  jako na naší škole byla řada stálých závodníků na škole v přírodě.

Tímto kolem byl uzavřen cyklus pohárové soutěže pro školní rok 2017/2018. V soutěži pražských škol jsme v tomto roce vybojovali stříbrnou medaili  a postoupili jsme tak o jeden stupínek výše než v roce loňském. Skvělými výkony přispěli k tomuto umístění  všichni, kteří se závodů pravidelně účastnili.

Jirka Hájek se ve velmi silné konkurenci stal celkovým vítězem v kategorii starších žáků a hned za ním na druhém místě skončill Matyáš Kebrt. Mezi děvčaty obhájila prvenství z minulého roku Anička Vosecká. V první desítce dále skončili Jáchym Burian, Jakub Taške, Šarlota Minaříkova a Kristýna Uličná.

Umístění 5. tříd v okresním kole Pythagoriády

V úterý 29.5. se konalo okresní kolo Pythagoriády pro 5. ročník Prahy 9, kterého se zúčastnilo celkem 95 soutěžících. Úspěšných řešitelů bylo 54 (10 a více bodů, max. počet byl 15 bodů), 9 z nich bylo z naší školy ...

Z naší školy postoupil rekordní počet - 23 žáků - do okresního kola v matematické soutěži Pythagoriáda pro 5. ročník. Nakonec se do soutěže s nejlepším výběrem z okresu vypravilo o 5 dětí méně.

Velká gratulace a poděkování za reprezentaci školy a MČ Praha 21 patří Lukáši Michalikovi 5. D (1.-2. místo, 15 bodů), Malvíně Bruothové 5. A a Pavlíně Dvořákové 5. F (obě 3.-9. místo, 14 bodů) a ostatním úspěšným řešitelům (10 až 13 bodů): Benu Dědičovi 4. A (postoupil do soutěže páťáků jako jediný žák 4. třídy), Elišce Hanzlové 5. A, Marku Mázikovi 5. C, Davidu Meierovi 5. C, Helene Peléškové 5. C a Ludvíku Vlčkovi 5. F.

2. místo v obvodním kole Olympiády z českého jazyka

Žákyně Barbora Dobrá z 9. C dosáhla velkého úspěchu v obvodním kole Olympiády z českého jazyka, kterého se zúčastnilo 35 žáků ze základních škol a gymnázií Prahy 9. Obsadila 2. místo a postupuje do krajského kola celostátní soutěže. Blahopřejeme.

Obvodní kolo olympiády z anglického jazyka

Ve dnech 19.2. a 21.2. se uskutečnilo obvodní kolo soutěže z anglického jazyka. Mariana Bolinová ze 7.A se umístila na 4.místě z celkového počtu 18 žáků a Michal Bača z 9.A také na 4.místě z celkového počtu 19 žáků základních škol. Oběma soutěžícím blahopřejeme.

CERTIFIKÁT "Fandíme zdraví"

Naší škole byl na základě nezávislého auditu v oblasti výživy a pohybu udělen CERTIFIKÁT za úspěšné absolvování programu "Fandíme zdraví". Certifikát byl udělen čtyřem školám z Prahy, šesti ze Středočeského kraje a devíti z Jihočeského kraje.

Společnost Vím, co jím a piju o.p.s. za podpory Ministerstva zdravotnictví ČR a Magistrátu Hl. M. Prahy spustila program pro základní školy „Fandíme zdraví“, který je zaměřen na podporu správné výživy a pohybu žáků základních škol. Program nabízí pomocnou ruku vedení škol, zřizovatelům, pedagogům, ale také kuchařkám a vedoucím školních jídelen, tedy těm, kteří mají zdraví dětí ve svých rukou. Celý program vychází z předpokladu, že by školní prostředí mělo komplexně podporovat správnou výživu a vhodné pohybové aktivity v průběhu pobytu dětí ve škole. Program nabízí možnost, jak komplexně podpořit snahu o průběžné zlepšování stravovacích návyků žáků, zvyšování kvality školního stravování i rozšíření pohybových aktivit. Cílem je motivovat, inspirovat, začlenit do výuky nové edukativní materiály, realizovat praktické semináře pro pedagogy, žáky i zaměstnance školních jídelen.

3. místo ve florbalovém turnaji

Během podzimu se uskutečnilo školní kolo florbalového turnaje. V kategorii mladších žáků (6. – 7. třídy) a v kategorii starších žáků (8. – 9. třídy) hoši bojovali o postup do okresního kola. Dokonce se mezi mladšími žáky objevila i statečná dívka Johanka Baníková.

Poté jsme vybrali nejlepší z nich, kteří naši školu reprezentovali na okresním kole na ZŠ Chodovická v Horních Počernicích. V kategorii starších žáků hoši bojovali ze všech sil, ale na postup do finále to nestačilo. Přesto si myslím, že jim patří dík za jejich bojovnost.

V kategorii mladších žáků jsme získali krásné 3. místo. Základní skupina byla velice vyrovnaná. Hoši nejprve prohráli s Klánovicemi, ale pak v dalším zápase vyhráli se ZŠ Chvaly a ve třetím zápase remizovali se ZŠ Generála Janouška. Vzhledem k tomu, že i ostatní týmy prohrály alespoň jeden zápas, naši hoši postoupili do užšího finále společně s Klánovicemi. Nakonec hráli zápas o třetí místo právě proti Klánovicím, které po urputném boji porazili. Hoši děkujeme!! Chtěla bych poděkovat i Aleně Podhorné, která kluky dobře namotivovala.

Anna Kousalová

Logická olympiáda

Do krajského kola postupují tři naši žáci: Daniel Middleton z 5.E, Ben Michael Dědič ze 4.A a Ondřej Michalko z 5. A. Držíme jim palce! V základním kole celostátní matematické soutěže Logická olympiáda v kategorii A (2. - 5. třída) se zúčastnilo 14 483 řešitelů z celé republiky.

Vítězství v 2. kole Plavecko-běžeckého  poháru

20.září závodem na MČ Praha 3 odstartoval XVII. ročník Plavecko-běžeckého poháru, na jehož start se v tomto kole přihlásilo 184 sportovců z 15 pražských škol. Letos se plavalo ve vnitřním bazénu (oproti ročníkům předchozím) na netradičně tři bazény. Běžecká část pak již proběhla na tradiční trati a první běžec v cíli se stal celkovým vítězem ve své kategorii.

Děti z naší školy prokázaly skvělou formu a posbíraly hned tři cenné kovy. Bronzovou medaili přivezl Tomáš Tříska, stříbrnou Jakub Taške a na zlatou dosáhla vítězka loňského ročníku Anička Vosecká. 2. kolo závodu se uskutečnilo hned 11.října a zúčastnilo se ho již více než 200 dětí.Tentokrát jsme  nemuseli jezdit příliš daleko. Plavecká část proběhla v bazénu v Hloubětíně a po té si závodníci  poměřili své síly  v prostorách stanice Rajská zahrada přímo na tubusu metra. Dlouhý táhlý kopec dal řadě startujících zabrat, ale všichni  bojovali  s plným nasazením. Se čtyřmi bronzovými medailemi ( Jáchym  Burian,Jakub Taške, Anička Vosecká a Šarlota Minaříková ) a řadou dalších umístění v první desítce  si naše škola vybojovala celkové prvenství v kole a zanechala tak za sebou všechny sportovní školy. Příští kolo nás čeká v Radlicích a po skvělém rozjezdu lze přepokládat, že si povedeme stejně úspěšně.