Když Mikuláš naděluje, čertík za ním poskakuje ...

Vloženo: 5.12.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 1204x | Zatím neupraveno
Kdo přišel den před svátkem sv. Mikuláše do školy v parku, nevěřil vlastním očím. Místo pana školníka vítal děti čert Petromil. Některé děti byly překvapené, jiné mu dělaly konkurenci.

5. prosince se děti, od nejmladších po nejstarší, těší do školy. V tento školní den očekávají příchod sv. Mikuláše, andělů a čertů. Ale nejvíce se těší na sladkosti, kterými jsou za písničku nebo básničku obdarovány. Polepšení slibují za dobrotu i hříšníci z Mikulášovy knihy hříchů, a že o hříšníky nebývá nouze! Ušetřeny nezůstaly ani  paní kuchařky a paní ředitelka. (viz. fotogalerie)

Poděkování patří panu školníkovi Petru Tilzovi a žákům 9. tříd, kteří se dobrovolně zapojili do připrav a realizace celého svátečního dopoledne:

- Viktorovi V., Filipovi G., Terce H., Lucce N. a Nele K. z 9. A

- Honzovi P., Dominiku P., Karolíně N., Adéle J., Kristýně J., Aničce K., Anetě P. a Báře B. z 9. B