Udělení Certifikátu

Vloženo: 13.12.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 467x
Naší škole byl na základě nezávislého auditu v oblasti výživy a pohybu udělen CERTIFIKÁT za úspěšné absolvování programu FANDÍME ZDRAVÍ.

Certifikát byl udělen čtyřem školám z Prahy, šesti ze Středočeského kraje a devíti z Jihočeského kraje.

Společnost Vím, co jím a piju o.p.s. za podpory Ministerstva zdravotnictví ČR a Magistrátu Hl. M. Prahy spustila program pro základní školy „Fandíme zdraví“, který je zaměřen na podporu správné výživy a pohybu žáků základních škol. Program nabízí pomocnou ruku vedení škol, zřizovatelům, pedagogům, ale také kuchařkám a vedoucím školních jídelen, tedy těm, kteří mají zdraví dětí ve svých rukou. Celý program vychází z předpokladu, že by školní prostředí mělo komplexně podporovat správnou výživu a vhodné pohybové aktivity v průběhu pobytu dětí ve škole. Program nabízí možnost, jak komplexně podpořit snahu o průběžné zlepšování stravovacích návyků žáků, zvyšování kvality školního stravování i rozšíření pohybových aktivit. Cílem je motivovat, inspirovat, začlenit do výuky nové edukativní materiály, realizovat praktické semináře pro pedagogy, žáky i zaměstnance školních jídelen.