115 000 Kč pro Kapku naděje předali žáci 5. A

Vloženo: 20.12.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 681x
V páteční podvečer 15.12. vysílala televize Prima přímý přenos slavnostního Galakoncertu nadačního fondu Kapka naděje. Bohatý program, celebrity na pódiu i v hledišti a hlavně akce pro dobrou věc.

Nadační fond Kapka naděje vznikl v září roku 2000 na základě životní zkušenosti paní Venduly Svobodové a zároveň jako reakce na neutěšené poměry na dětské transplantační jednotce dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Motole. V současné době pomáhá nadace ve více než 40 nemocnicích po celé České republice a za 17 let  pomohla  více než 170 miliony korun …  V průběhu večera bylo možné vidět pět dojemných příběhů rodin a dětí, které se se zákeřnou nemocí setkaly a úspěšně  vypořádaly. Byl to příjemný večer, podtržený emotivní vánoční atmosférou. Program rovněž doprovázely krátké rozhovory s lidmi,kteří  na konto Kapky přispívají. A právě v letošním roce byla do vysílání přizvána i naše škola. Někdy i jen malá kapka stačí, aby onkologicky a jinak vážně nemocné děti, jejich rodiny a blízcí získali sílu bojovat dál s touto  těžkou  chorobou. Zásluhou  děti z naší školy, které se svými učitelkami připravili  tradiční charitativní jarmark, nakapalo do Kapky naděje úžasných 115 000 Kč . Tuto skutečnost pak v televizním přenosu společně s paní ředitelkou všem připomněli.

Děkujeme touto cestou všem dětem,pedagogům,rodičům a ostatním občanům Újezda, kteří se jarmarku zúčastnili a svým finančním příspěvkem nemocné děti podpořili.

Radka Kohoutová