Ohlédnutí za charitativní vernisáží pro Komunitní centrum Motýlek

Vloženo: 14.1.2018 | Zobrazeno: 478x
Dětské obrázky ze zimní a vánoční tematikou, zpěv malých soviček, dobročinná sbírka pro KC Motýlek - to vše přispělo k neopakovatelné atmosféře charitativní výstavy v adventním čase. Výše finančního výtěžku, na kterém se podíleli i přítomní rodiče žáků naší školy a která byla zveřejněna v prvním lednovém týdnu, činí 6 963 Kč. Děkujeme. Výstava končí 20.1.2018.

Písničkou Bude zima, bude mráz v podání pěveckého sboru Sovička začala v sobotu 16. 12. v odpoledních hodinách charitativní vernisáž vánoční výstavy Zimní čas věnovaná Komunitnímu centru Motýlek. Nezisková organizace pro pomoc rodinám, které mají děti se zdravotním handicapem, poskytuje služby i újezdským rodinám. Proto byl spoluorganizátorem vernisáže Odbor sociálních věcí MČ Praha 21. Osobně byla přítomna ředitelka centra Hana Urbanová a Sylva Bártová, spoluorganizátorka výstavy za centrum Motýlek. Hudební vystoupení byla obohacena promítáním prací předškoláků mateřských škol a školáků Masarykovy ZŠ. V programu vystoupila dvě děvčata z Motýlku pod vedením pana učitele Vladimíra Jelena – Alžbětínskou serenádu zahrála na flétnu sama Vendulka Válková, společně pak předvedly vánoční pásmo Vendulka na ukulele a Barunka Hrnečková na foukací harmoniku. K nim se bezprostředně zpěvem přidaly sovičky. Přítomní zhlédli několikaminutový film o Motýlku, natočený v roce 2010, okomentovaný poté během rozhovoru paní ředitelkou Urbanovou. Újezdští si pro Motýlka připravili dvě překvapení – Sovička úryvek z muzikálu Sněhová královna, muzeum video Děti slunce s obrázky motýlů újezdských dětí a fotografiemi z výroční zprávy komunitního centra. Vánoční atmosféra byla završena společným zpíváním koled se Sovičkou za doprovodu Jana Kvapila a Vladimíra Manouška, emeritních členů české filharmonie. Charitativní příspěvek sečtený na Praze 14 činil 6 963 Kč. DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ PŘISPĚLI.

Vystavující třídy: 1. A (M. Ledabylová), 1. E a výtvarný kroužek Malíři (D. Janoušová), 3. E (M. Frantová), 4. B (H. Rosová), 4. C (J. Kotasová), 4. D (H. Štěpánková), 4. F (T. Svobodová), 5. C (V. Němečková), 5. D (E. Lukešová), 5. F (L. Rejmonová), 4. A, 5. A, 6. A, 6, C (K. Novák), 5. B, 7. C (I. Poláková), 5. E, 6. B, 7. B, 8. C, 9. C (V. Valentová), 7. A, 8. A, 9. A (J. Kurková), 9. ŠD (M. Krannichová)

Foto a video: T. Rejfek a M. Bulíř (filmový kroužek)