Škola snů

Vloženo: 26.1.2018 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 386x | Zatím neupraveno
Ve středu 22.11. se od 19 hodin konala v sále Polyfunkčního domu vernisáž výstavy Škola snů, jejímiž organizátory byly manažerky MAP P21. V muzeu vystavují všechny základní školy ve správním obvodu Praha 21 - Běchovice, Klánovice, Koloděje, Újezd nad Lesy a VICTORIA SCHOOL.

Přítomné návštěvníky v sále přivítala na slavnostní vernisáži Lucie Černá, odborný garant MAP (Místní akční plán rozvoje vzdělávání), a poděkovala všem zúčastněným školám za dodané práce, kterými děti vyjádřily své představy o ideální škole či třídě. Hudební vystoupení zahájil smyčcový Orchestr Nadačního fondu Harmonie, který zahrál tři skladby a po čtvrté skladbě Proč bychom se netěšili byl právem odměněn několikaminutovým potleskem. Za doprovodu paní učitelky Daniely Janoušové vystoupil školní pěvecký sbor Sovička Masarykovy ZŠ. Děti zazpívaly písně Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře Není nutno a  Statistika, bez doprovodu paní učitelky zazpívaly oblíbenou soví písničku Pátá. Protože se vernisáž konala ve večerních hodinách, vybrali si Sovičky na závěr písničku Večerníček, kterou si s nimi s radostí zazpívali ostatní děti a dospělí.

Vernisáž pokračovala v Újezdském muzeu. Obdiv si zaslouží rozmanitost a nápaditost výtvarných prací, sešlo se dokonce několik prostorových modelů.  Pro dospělé spoustu inspirace - bazény, tobogány, třídy v přírodě, čokoládový bazén pro děti, kávový pro paní učitelky, barevné třídy, Kdo nemaloval, sepsal své přání na papír. Zážitky z výstavy přinášíme prostřednictvím fotogalerie.