Kotva
Elektronická žákovská

 
 
V příštích dnech vaříme
Pátek 19.10.2018
Polévka: 
Květáková
Hl. jídlo1: 
Španělský ptáček, Rýže,ovoce
Hl. jídlo 2: 
Těstoviny se špenátem a kuřecím masem,ovoce
Pondělí 22.10.2018
Polévka: 
žampionový krém
Hl. jídlo1: 
Drůbeží maso na paprice, Těstoviny,ovoce
Hl. jídlo 2: 
Smažený karbanátek, Brambory maštěné máslem,kyselá okurka,ovoce
Úterý 23.10.2018
Polévka: 
Kmínová s kapáním a zeleninou
Hl. jídlo1: 
Hovězí na česneku, Špenát, Bramborové knedlíky
Hl. jídlo 2: 
Květákové kari, Brambory maštěné máslem

.

 
 
Objednávky obědů

 
 
Projekty školy


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Mapa webu
A
A
A

Do školy s "NADŠENÍM"

Vloženo: 30.1.2018 | Zobrazeno: 394x
Milí rodiče, jeden ze závěrů tolikrát zmiňovaného a diskutovaného šetření společnosti SCIO, který je známý jako "Mapa školy", je zjištění, že někteří naši žáci neodchází ráno ze svých domovů do školy s takovým nadšením, jaké bychom u nich rádi vídali.

Ze zprávy není nicméně jasné, proč konkrétně tomu tak je. Proto se vedení školy rozhodlo tyto informace získat přímo od žáků. Nejpozději do začátku jarních prázdnin já osobně obejdu všechny třídy druhého stupně a s dětmi si na toto téma popovídám. Třídy, kde vyučuji, už mají tuto diskuzi za sebou, v příštích dvou týdnech se zaměřím na ty zbylé. Nejsme při těchto debatách nicméně pouze tak negativističtí. Bavíme se nejen o tom, co žáky baví, kvůli čemu se do školy těší, ale i o tom, co by je bavilo, co by rádi o hodinách dělali.                               


S potěšením konstatuji, že ve všech třídách jsem se dozvěděl celou řadu zajímavých informací a nikde jsem těch 45 minut nepovažoval za ztrátu času. Pozitivní je rovněž to, že ve většině tříd se zapojili všichni žáci a bylo patrné, že je diskuze bavily a že jim opravdu záleží na tom, co a jak se učí. Informacemi, které zjistíme, se budeme dále zabývat a budeme s nimi pracovat, aby se žáci do školy netěšili jenom kvůli kamarádům a přestávkám. 

Libor Skala, zástupce ředitelky školy