Lyžařský kurs napříč třídami

Vloženo: 18.2.2018 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 801x
V posledním lednovém týdnu vyrazili žáci pátých, osmých a devátých tříd na lyžařský kurz do Pece pod Sněžkou na horskou chatu Rozkoš ...

Na sněhové podmínky jsme si vůbec nemohli stěžovat, protože na horách bylo sněhu dostatek a tak jsme vyrazili celí natěšení. Družstva lyžařů  první den sice čelila nepřízni počasí, ale pak už jsme zažili sněžení, mráčky i malinko sluníčka. Většina borců nástrahy zimních sportů zvládla zkušeně a bylo až neuvěřitelné, jakých pokroků za týden udělali ti, co na lyžích stojí méně častěji. Skupiny starších tak brázdily zasněžené, téměř liduprázdné sjezdovky v areálu Pece pod Sněžkou a ti mladší si užívali na vleku u chaty. Ve čtvrtek jsme s velkým očekáváním  vyrazili na sjezdovku společně. Pod vedením dospělých si deváťáci a osmáci rozdělili své mladší spolužáky a předávali jim své lyžařské dovednosti a zkušenosti. Před péčí a starostlivostí těch starších nelze než smeknout. Volný den jsme strávili budováním nejrůznějších sněhových výtvorů a na výletě po okolních kopcích. Objednaná rolbička děti vyvezla téměř na hřebeny a zpět už to byla procházka zasněženými cestičkami.

Po večerech děti dokázaly, že jsou nejen zdatnými lyžaři i snowboardisty, ale že se dokážou  i dobře bavit. Společenské hry, hra na kytaru, společné sezení, zpívaní a povídání či velice zajímavá beseda  s členem Horské služby  byly na pořadu každý den.

Velká pochvala patří všem účastníkům lyžařského kurzu za dobré chování a příjemnou atmosféru, kterou na kurzu vytvořili. Došlo tím k vzájemnému sebepoznávání a prohlubování vztahů  mezi  žáky  napříč ročníky, což je velkým přínosem lyžařských i jiných akcí, které se konají mimo školní zdi. Kurz utekl jako voda a my už můžeme jen vzpomínat na hezké zážitky .

Radka Kohoutová, Masarykova ZŠ