Úterý 19.06.2018
Vepřové na kmíně, Těstoviny,ovoce

Projekt Nenech to být

Vloženo: 7.3.2018 | Zobrazeno: 244x
Naše škola se zapojila do projektu "Nenech to být", který byl zmiňován na přednášce o šikaně. Informace pro žáky a rodiče viz. níže

Milí žáci a rodiče!

Naše škola se právě přidala do projektu Nenech to být (NNTB)!

Dostala se k Vám informace, že se nějaký žák naší školy necítí v kolektivu třídy dobře, je z něj svými spolužáky vylučován, nebo dokonce dochází k šikaně? Neváhejte o tom informovat školní psychology a vedení školy. Pomůžete tak onomu dítěti, třídě i škole. Nečekejte unáhlené kroky – citlivě prozkoumáme, co se děje a vymyslíme řešení. Pokud si to nepřejete, nikdo se nedozví, že jste školu informovali právě vy.

“Nenech to být” je internetový systém a mobilní aplikace bojující proti šikaně a vylučování z kolektivu na školách po celé ČR. Přináší účinný způsob odhalování těchto problémů ještě v jejich zárodku, a to tak, že žáci a rodiče mohou bez uvedení svého jména a bez obav nahlásit problémy v kolektivu, které kolem sebe vidí.

Jak na to? Navštivte web www.nntb.cz, klikněte na „Jsem student“ či „Jsem rodič“, vyhledejte naši školu (Masarykova základní škola, Praha 9 – Újezd nad Lesy), vyplňte potřebné informace a odešlete upozornění! Nebo si v AppStore či GooglePlay můžete stáhnou jednoduchou aplikaci do mobilu – hledejte spojení NNTB. Také tam najdete naši školu a můžete posílat upozornění na ubližování a šikanu u nás na škole.

Pokud byste celou věc potřebovali podrobněji probrat, můžete oslovit třídního učitele či učitelku, školní psychology - pro 1.-3. ročník Zuzanu Dolejšovou (dolejsova@zspolesna.cz), pro 4.-6. ročník Richarda Lukáše (lukas@zspolesna.cz) a pro 7.-9. ročník Lenku Coufalovou (lenka.coufalova@zspolesna.cz) či zavolat na celostátní bezplatnou Linku bezpečí – 116 111 či Rodičovskou linku – 606 021 021.

Děkujeme za pomoc se zlepšováním atmosféry naší školy!

Vedení školy a školní poradenské pracoviště