Pondělí 17.12.2018
Kapustová polévka
Smažené rybí fille, Bramborová kaše,obloha
Květák na mozeček, Brambory maštěné máslem,obloha
Úterý 18.12.2018
Hrstková se zeleninou
Játrová omáčka, Rýže,ovoce
Moravské halušky s jablky a skořicí,ovoce
Středa 19.12.2018
Frankfurtská polévka
Zelňáky - pečené zelné čtverečky, Brambory maštěné máslem,obloha
Pizza se šunkou a sýrem

Školní parlament navštívil ZŠ Čimice

Vloženo: 9.3.2018 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 257x
Ve čtvrtek 8. 3. navštívili někteří zástupci našeho školního parlamentu skvěle fungující a vyhlášenou žákovskou samosprávu v ZŠ Čimice, kterou vede PhDr. Richard Braun. V Újezdě známý především coby lektor jednoho z našich EduCoffee, které se týkalo právě školních parlamentů a uskutečnilo se před Vánoci minulého roku.

Po krátkém uvítání a povídání o tom, jak samospráva v Čimicích funguje, byli naši žáci provedeni čimickou školou a po občerstvení byli rovněž svědky zasedání žákovské samosprávy.

Nejvíce je zaujalo, že jejich čimičtí kolegové mají alespoň částečný vliv na tvorbu jídelníčku ve své škole a také, že je čimická škola adoptivním rodičem celé řady zvířat v pražské ZOO.

Celá návštěva proběhla v přátelské atmosféře a žákům se líbila. Načerpali celou řadu podnětů a uvidíme, co z toho se podaří zavést u nás na škole.

Žáky z Čimic naopak zaujalo, že si v naší škole žáci sami vytvořili „Etický kodex žáků Masarykovy základní školy“ a rádi se tím nechají inspirovat.

Obě strany věří, že toto setkání nebylo poslední, a že naše školy budou i nadále spolupracovat. V jaké podobě, to ukáže čas.

Krásné jarní dny,

Libor Skala