Výsledky matematických soutěží na Masarykově ZŠ

Vloženo: 16.4.2018 | Zobrazeno: 654x
V předjarním období proběhly na naší škole 2 matematické soutěže - Matematický klokan a Pangea . Do celorepublikového kola matematické soutěže Pangea postupují dva žáci naší školy - Jáchym Burian z 5. A a David Štefka z 5. E ...

V předjarním období proběhly na naší škole 2 matematické soutěže.

Největší počet dětí se účastnil v soutěži Matematický klokan, která se ještě dělí podle věku dětí do jednotlivých kategorií. Nejmladší soutěžící jsou v kategorii Cvrček (2. - 3. třída, maximum bodů 90). Z celkového počtu 235 soutěžících na naší škole jsme gratulovali následujícím dětem:
1. místo – Vojtěch Horčák z 3. F (85b), 2. místo Klára Volšická z 3. A, Štěpán Václavík z 3. F a David Ten Donkelaar z 3. F (79b), 3. místo – Zuzana Kratochvílová z 3. A a Ela Šuráňová z 2.E (75b).

Kategorie Klokánek se účastnilo na naší škole 246 dětí ze 4. a 5. tříd (maximum bodů 120). Mezi nejúspěšnější řešitele se řadí na 1. místě Ben Dědič ze 4. A (120 b), na 2. místě Johana Tupá a David Štefka z 5. E, Pavlína Dvořáková z 5. F a Jáchym Burian z 5. A (114 b), na 3. místě se umístili se 110 body Daniel Middleton z 5. E, Tomáš Kysela z 5. A a Mark Mázik z 5. C.

V kategorii Benjamin pro 6. a 7. třídy dosáhl nejlepšího výsledku Tomáš Gábela (81 b), Daniela Niklová (79 b) a Kačka Tučková s Klárou Váňovou (76 b), ti všichni z 6. B. Maximální počet bodů v této kategorii byl 120.

Matematická soutěž Pangea je mezinárodního charakteru, žáci řeší 15 úloh, které jsou odstupňovány po jednotlivých ročnících. Na naší škole se této soutěže zúčastnilo 150 přihlášených dětí od 4. do 9. ročníku. Cca 30 nejlepších řešitelů z každého ročníku z celé republiky se dostávají do celorepublikového kola. Jsme velmi rádi, že budeme mít naše reprezentanty ve finále: Jáchyma Buriana z 5. A a Davida Štefku z 5. E, srdečně jim gratulujeme!

A nyní k výsledkům nejlepších soutěžících na naší škole, výsledky jsou vyjádřeny v procentech.

4. ročníkHelena Kotlářová ze 4. A(81%) , Ben Dědič ze 4. A (67%) a Tomáš Kudláček ze 4. F (64%)

5. ročník – Jáchym Burian z 5. A (81%), David Štěfka z 5. E (73%) a Dalibor Pirc z 5. A ( 64%)

6. ročník – Michal Řezáč z 6. B (64%), Václav Vojtěch Šrámek z 6. A (63%) a Jindřich Těšínský z 6. A (61%)

8. ročník – Tomáš Šubrt (66%)