Pátek 25.05.2018
Dalmátské čufty s rajskou omáčkou, Těstoviny,šlehaný tvaroh
Dalmátské čufty s rajskou omáčkou, Těstoviny,šlehaný tvaroh
Pondělí 28.05.2018
Vývar s rýží a zeleninou
Králík na smetaně, Těstoviny,ovoce
Květák na mozeček, Brambory maštěné máslem,obloha,ovoce
Úterý 29.05.2018
Hrachová
Smažený vepřový řízek, Bramborová kaše,obloha
Italské těstoviny se zeleninou

Projekt EDISON v Masarykově ZŠ

Vloženo: 17.4.2018 | Zobrazeno: 111x
Masarykova základní škola se na podzim připojí k projektu EDISON (education/drive/internacionality/students/opportunity/network), zajišťovaný mezinárodní studentskou organizací AIESEC ...

V termínu 23.9.-30.9.2018 naši školu navštíví cca 6-8 vysokoškolských studentů (18-25 let) z různých zemí světa (mimo EU). Mladí lidé formou “školy hrou” seznámí děti se svojí rodnou zemí, aktivně je zapojí do her, anglické konverzace a zprostředkují českým dětem intenzivní zkušenost se zahraničím.

Rádi bychom požádali o pomoc s ubytováním studentů v rodinách dětí ZŠ (bez stravy) v termínu 23.9.-30.9.2018. Nabídky zasílejte na email masarykova@zspolesna.cz, předmět: EDISON.

Education. Drive. Internacionality. Students. Opportunity. Network.

Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru. Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného (zdroj: www.aiesec.cz)

Alena Sochůrková, ředitelka školy