Středa 18.07.2018
Pátek 20.07.2018

Projekt EDISON v Masarykově ZŠ

Vloženo: 17.4.2018 | Zobrazeno: 189x
Masarykova základní škola se na podzim připojí k projektu EDISON (education/drive/internacionality/students/opportunity/network), zajišťovaný mezinárodní studentskou organizací AIESEC ...

V termínu 23.9.-30.9.2018 naši školu navštíví cca 6-8 vysokoškolských studentů (18-25 let) z různých zemí světa (mimo EU). Mladí lidé formou “školy hrou” seznámí děti se svojí rodnou zemí, aktivně je zapojí do her, anglické konverzace a zprostředkují českým dětem intenzivní zkušenost se zahraničím.

Rádi bychom požádali o pomoc s ubytováním studentů v rodinách dětí ZŠ (bez stravy) v termínu 23.9.-30.9.2018. Nabídky zasílejte na email masarykova@zspolesna.cz, předmět: EDISON.

Education. Drive. Internacionality. Students. Opportunity. Network.

"Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru. Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného." (zdroj: www.aiesec.cz)

Alena Sochůrková, ředitelka školy