Štafety, Pohár rozhlasu, McDonalds Cup

Vloženo: 20.5.2018 | Zobrazeno: 790x
Květen byl bohatý na sportovní soutěže. Naši školní atleti a fotbalisté přivezli medaile ...

Štafety jsou bronzové!!! Na krajském finále Štafetového poháru 2018 v Praze 6 ,Na Kotlářce  se běhalo opravdu rychle! Pořadatelé  se  postarali o krásný atletický zážitek pro děti  z 16 pražských škol,které sem postoupily z okresních kol. Původní obavy z dešťových přeháněk byly zažehnány a nad atletickou dráhou zářilo po celý průběh závodů slunce. Atmosféra během soutěže byla skvělá, starší děti fandily mladším a naopak. Každá štafeta chtěla vyhrát  a o stupně vítězů se strhla obrovská bitva. Naše děti se štafetou A dosáhly na třetí místo,štafeta B  dokonce vystoupila na stupínek stříbrný. Celkově se naše štafety složené  z dětí 3., 4. a  5. tříd umístily na třetí bronzové příčce a před nimi skončily pouze pražské sportovní školy. Přestože jsme nedosáhli na první medailový stupínek, který znamenal postup do republikového finále, všem dětem patří velká gratulace a dík za vzornou reprezentaci školy. Účastnické diplomy, medaile i poháry byly  rozdány a všichni se již těší na další ročník.

Radka Kohoutová, Masarykova ZŠ

V květnu jsme se zúčastnili atletické soutěže Pohár rozhlasu ve všech kategoriích - mladší žáci i žákyně, starší žáci i žákyně. Děti byly skvělé, bojovaly o každý bod, abychom se jako družstvo umístili co nejlépe. V kategorii mladší žáci jsme vybojovali 1. místo, což je velké překvapení. V kategorii mladší žákyně jsme se také dostali na stupeň vítězů a to na 3. místo. Ve starších kategoriích jsme sice na bedně nebyli, ale 5. a 8. místo je také pěkné. Chtěla bych poděkovat své kolegyni Aleně Podhorné za velkou podporu a pomoc.

Obvodní kolo McDonald's Cupu se konalo na FZŠ Chodovické, kde jsme se umístili na krásném 2. místě v obou kategoriích. Chlapci byli úžasní, bojovali statečně a dali do toho úplně všechno. Od prvního místa nás v mladší kategorii dělil jeden gól.

Anna Kousalová, Masarykova ZŠ