Posílení inkluze v multikulturní společnosti

Vloženo: 22.5.2018 | Zobrazeno: 312x
Vhledem k tomu, že na naší škole přibývají žáci cizinci, využila škola nabídku neziskové organizace Inbáze a zapojila se do projektu, jehož cílem je posílit inkluzi v multikulturní společnosti a zvýšit kvalitu vzdělávání, a to ve 4 pražských (mateřských a základních) školách. Současně nabízí práci dobrovolníkům pro projekt Interkulturního klubu na Masarykově ZŠ pro integraci dětí s migrantským původem do kolektivu od února 2018. Více informací na www.inbaze.cz

Cílová skupina projektu (Charakteristika osob, které budou do projektu zapojeny, a jejich počet)

* Děti a žáci se sociokulturním znevýhodněním

* Děti a žáci se speciálními se speciálními vzdělávacími potřebami, zvláště žáci s odlišným mateřským jazykem

* Děti a žáci mateřských, základních a středních škol v případě aktivit zaměřených na rozvoj sociálních a  občanských kompetencí, kompetencí k udržitelnému rozvoji a posilování inkluze

* Pedagogičtí pracovníci a pracovníci škol a školských zařízení

* Odborní a terénní pracovníci a další pracovníci organizací působících ve vzdělávání

Přínos projektu pro cílovou skupinu (Jak projekt zmenší problémy cílové skupiny?)

* Děti cizinců z 4 participujících škol se lépe adaptují na školního prostředí a integrují se do dětského kolektivu.

* Dětí a žáci škol rozvinou svoje soc. a občanské kompetence

* Pedagogičtí pracovníci se seznámí s postupy práce s žáky s OMJ - jak pracovat se žáky s OMJ, a vymění si dobrou praxi, seznámí se zahraničními úspěšnými modely práce s dětmi.