Pátek 19.10.2018
Květáková
Španělský ptáček, Rýže,ovoce
Těstoviny se špenátem a kuřecím masem,ovoce
Pondělí 22.10.2018
žampionový krém
Drůbeží maso na paprice, Těstoviny,ovoce
Smažený karbanátek, Brambory maštěné máslem,kyselá okurka,ovoce
Úterý 23.10.2018
Kmínová s kapáním a zeleninou
Hovězí na česneku, Špenát, Bramborové knedlíky
Květákové kari, Brambory maštěné máslem

Sopranistka Iva Ryzová patronkou benefičního koncertu Masarykovy ZŠ

Vloženo: 31.5.2018 | Zobrazeno: 153x
Divadelní sál Masarykovy ZŠ se ve středu 30.5. proměnil v opravdové “hudební divadlo”. Konal se zde benefiční koncert, jehož patronkou byla operní pěvkyně Iva Ryzová, hostující sólistka Moravského divadla v Olomouci. DĚKUJEME za 5 780 Kč všem, kteří podpořili koncert finančním příspěvkem.

Prvními vystupujícími byli “námořníci” z 1. A, kteří pod vedením Marie Ledabylové zazpívali písně Námořnická, Školníkovy myši a Vrabci.

Následovalo vystoupení hostů. Za klavírního doprovodu Radky Zdvihalové zazněly v podání sopranistky Ivy Ryzové Dvořákova Biblická píseň č. 4, Smetanova Letěla bělounká holubička a Dvořákova árie Rusalky Měsíčku na nebi hlubokém. Dvořákova Humoreska a Bachovo Nebe zazněly v houslovém podání koncertního mistra Symfonického orchestru ČRo Petra Zdvihala a klavírního doprovodu Radky Zdvihalové, pedagožky oboru varhany a klavír na ZUŠ.

Hudební kroužek  si pod vedením Lenky Klupákové a za doprovodu příčné flétny Heleny Pávové připravil písně Lečo, Taneček a Vodníček. K písničce Jaro, léto, podzim, zima se přidaly děti z hudebního kroužku školní družiny, který poté pod vedením Jaroslavy Pincové zazpíval lidové písně Já jsem z Kutné Hory a Kdybys měla má panenko. Divadelní sál rozezpíval školní pěvecký sbor Sovička pod vedením Daniely Janoušové. K písním Rána v trávě, Oči a očka, Přátelství, Měsíce a Náměšť se přidávali dospělí i děti. Benefiční koncert s “operním večerem” zakončila písněmi  Hallo a Pongo s vlastními  tanečními  choreografiemi třída 2. A Jany Sieberové.

Poděkování Lenky Klupákové, moderátorky koncertu a zástupkyně I. stupně, patřilo rodičům, příbuzným dětí a všem ostatním návštěvníkům, kteří přišli podpořit “školní zpěváky” a finančně přispěli částkou 5 780 Kč na nákup pomůcek podporujících hudební výchovu.