Kotva
Elektronická žákovská

 
 
V příštích dnech vaříme
Úterý 22.01.2019
Polévka: 
Drůbeží se zavářkou a zeleninou
Hl. jídlo1: 
Kynuté knedlíky s jahodovým přelivem a tvarohem
Hl. jídlo 2: 
těstoviny s tuňákem,zeleninou a sypané sýrem
Středa 23.01.2019
Polévka: 
brokolicová
Hl. jídlo1: 
Pečené kuře, Rýže, Zelný salát
Hl. jídlo 2: 
Těstovinový salát se sýrem a zeleninou,pečivo
Čtvrtek 24.01.2019
Polévka: 
Vývar s kapáním a zeleninou
Hl. jídlo1: 
Vepřové maso v kapustě, Brambory vařené,šehaný tvaroh
Hl. jídlo 2: 
Halušky s uzeným masem a kysaným zelím,šlehaný tvaroh

.

 
 
Objednávky obědů

 
 
Projekty školy


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Mapa webu
A
A
A

Sopranistka Iva Ryzová patronkou benefičního koncertu Masarykovy ZŠ

Vloženo: 31.5.2018 | Zobrazeno: 229x
Divadelní sál Masarykovy ZŠ se ve středu 30.5. proměnil v opravdové “hudební divadlo”. Konal se zde benefiční koncert, jehož patronkou byla operní pěvkyně Iva Ryzová, hostující sólistka Moravského divadla v Olomouci. DĚKUJEME za 5 780 Kč všem, kteří podpořili koncert finančním příspěvkem.

Prvními vystupujícími byli “námořníci” z 1. A, kteří pod vedením Marie Ledabylové zazpívali písně Námořnická, Školníkovy myši a Vrabci.

Následovalo vystoupení hostů. Za klavírního doprovodu Radky Zdvihalové zazněly v podání sopranistky Ivy Ryzové Dvořákova Biblická píseň č. 4, Smetanova Letěla bělounká holubička a Dvořákova árie Rusalky Měsíčku na nebi hlubokém. Dvořákova Humoreska a Bachovo Nebe zazněly v houslovém podání koncertního mistra Symfonického orchestru ČRo Petra Zdvihala a klavírního doprovodu Radky Zdvihalové, pedagožky oboru varhany a klavír na ZUŠ.

Hudební kroužek  si pod vedením Lenky Klupákové a za doprovodu příčné flétny Heleny Pávové připravil písně Lečo, Taneček a Vodníček. K písničce Jaro, léto, podzim, zima se přidaly děti z hudebního kroužku školní družiny, který poté pod vedením Jaroslavy Pincové zazpíval lidové písně Já jsem z Kutné Hory a Kdybys měla má panenko. Divadelní sál rozezpíval školní pěvecký sbor Sovička pod vedením Daniely Janoušové. K písním Rána v trávě, Oči a očka, Přátelství, Měsíce a Náměšť se přidávali dospělí i děti. Benefiční koncert s “operním večerem” zakončila písněmi  Hallo a Pongo s vlastními  tanečními  choreografiemi třída 2. A Jany Sieberové.

Poděkování Lenky Klupákové, moderátorky koncertu a zástupkyně I. stupně, patřilo rodičům, příbuzným dětí a všem ostatním návštěvníkům, kteří přišli podpořit “školní zpěváky” a finančně přispěli částkou 5 780 Kč na nákup pomůcek podporujících hudební výchovu.