Pondělí 22.10.2018
žampionový krém
Drůbeží maso na paprice, Těstoviny,ovoce
Smažený karbanátek, Brambory maštěné máslem,kyselá okurka,ovoce
Úterý 23.10.2018
Kmínová s kapáním a zeleninou
Hovězí na česneku, Špenát, Bramborové knedlíky
Květákové kari, Brambory maštěné máslem
Středa 24.10.2018
Česneková s kroupami a zeleninou
Vepřové maso po čínsku, Rýže,tvaroh
Zeleninový salát s tuňákem a vajíčkem,pečivo,tvaroh

Újezdské muzeum

Vloženo: 3.3.2016 | Autor: admin | Zobrazeno: 3488x | Zatím neupraveno

Posláním Újezdského muzea je naplňovat motto: Proměny pražské periferie. To znamená, že základem jeho trvalé expozice je prezentace exponátů ze života tří původně malých obcí od konce 19.stolení do současnosti – Újezdu nad Lesy, později připojeného Blatova, a Nové Sibřiny, části obce Sibřina. Za jedno století se tak z konglomerátu několika set venkovských obyvatel stala městská část Praha 21 – Újezd nad Lesy  s více jak 10 000 obyvateli.

Muzeum zahájilo svou činnost po schválení zastupitelstvem MČ Praha 21 v přízemí budovy Masarykovy ZŠ 28.října 2004, kde byla uvolněna jedna třída na výstavní prostor s téměř 50 m2. Muzeum bylo vybaveno deseti moderními skleněnými vitrínami, dále dostatečným počtem židlí i zapůjčeným klavírem pro pořádání příležitostných  koncertů a hudebním doprovodem při vernisážích. V průběhu dvou let existence muzea bylo získáno formou darů od řady občanů značné množství exponátů – pan Milan Zeman věnoval téměř celý rodinný archiv z kulturní a sportovní činnosti vlastní i svého otce, pan Němec archivní materiály svého tchána – bývalého starosty obce Jana Kylara (1931-1947). Proto mohla být 11. listopadu 2006 otevřena  stálá expozice jednoho století života nejvýchodnější části Prahy. 28.října 2009 získalo muzeum pro svou činnost nové prostory v Polyfunkčním domě. Kromě materiálů vystavených ve stálé expozici jsou zajímavé předměty umístěny v archivu a depozitáři. Návštěvníky muzea je s plnou spokojeností kvitovaný dohled při návštěvních hodinách pana Rudolfa Vambery. Všichni členové Muzejní rady a externí spolupracovníci se střídají ve funkci kurátorů jednotlivých výstav dle svých zájmů, kromě stálé expozice se každoročně pořádá 4 - 5 výstav.

V rámci spolupráce se školou a ostatními újezdskými školnímí zařízeními vyhlašuje muzeum každoročně bienále literární a výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let,  a pro dospělé. Vítězové jednotlivých kategorií a zúčastněná předškolní a školní zařízení získávají knižní poukázky na nákup knih ve zdejším Knihkupectví nad Lesy a v Romantice. Peníze poskytuje Úřad MČ Praha 21.

Stalo se v Újezdském muzeu tradicí, že žáci Masarykovy ZŠ výtvarně svými pracemi pod vedením pedagogických pracovníků přispívají k originální atmosféře výstav a vernisáže se neobejdou bez školních hudebních vystoupení.

Vloženo: 9.4.2018 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 41x | Zatím neupraveno
Zveme rodiče, prarodiče, sourozence a přátele školy na výstavu MASOPUSTNÍ REJ, kterou připravily 1.- 4. třídy, připojily se i některé 5. a 6. třídy, v Újezdském muzeu potrvá do 7.4.2018.

Vloženo: 26.1.2018 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 49x
Dětské obrázky ze zimní a vánoční tematikou, zpěv malých soviček, dobročinná sbírka pro KC Motýlek - to vše přispělo k neopakovatelné atmosféře charitativní výstavy v adventním čase. Výše finančního výtěžku, na kterém se podíleli i přítomní rodiče žáků naší školy a která byla zveřejněna v prvním lednovém týdnu, činí 6 963 Kč. Děkujeme.

Vloženo: 26.1.2018 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 54x | Zatím neupraveno
Ve středu 22.11. se od 19 hodin konala v sále Polyfunkčního domu vernisáž výstavy Škola snů, jejímiž organizátory byly manažerky MAP P21. V muzeu vystavují všechny základní školy ve správním obvodu Praha 21 - Běchovice, Klánovice, Koloděje, Újezd nad Lesy a VICTORIA SCHOOL.

Vloženo: 6.8.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 338x | Zatím neupraveno
Ve středu 22. února se v Újezdském muzeu konala vernisáž výstavy prací žáků 4. tříd Masarykovy ZŠ "Všude dobře, v Česku nejlépe". Výstava je součástí projektu vlastivědy 4. tříd o České republice a přístupna bude veřejnosti do 1.4.2017.

Vloženo: 6.8.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 330x | Zatím neupraveno
V sobotu 8.4. se konala v Újezdském muzeu od 10 hodin vernisáž výstavy Voda živá. Na této výstavě je zastoupena obrázky i Masarykova ZŠ, tentokráte pracemi žáků 4. a 5. tříd, a II. stupně. Srdečně zveme žáky, rodiče, prarodiče a přátele naší školy. Ukázka prací viz. fotogalerie. Výstava potrvá do 13.5.2017.

Vloženo: 6.8.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 354x | Zatím neupraveno
Ve čtvrtek 18.5. se konala vernisáž výstavy „Újezd očima dětí“. Dětem a pedagogům byly za účast v soutěži předány poukázky do Romantiky na nákup výtvarných potřeb.

Vloženo: 6.8.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 342x | Zatím neupraveno
Ve středu 21.6. se konala v Újezdském muzeu vernisáž výtvarné naučné výstavy Toulky českou minulostí. Erby, zbraně, historické postavy, obrázky z českých dějin, projekty o významných českých panovnících – to vše si připravili žáci šesti 4. tříd pod vedením paní učitelek E. Hegyiové, P. Viktorové, V. Němečkové, E. Lukešové, L. Rejmonové a pana učitele K. Nováka.

Vloženo: 29.3.2016 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 943x | Zatím neupraveno

Celkem: 8 článků