Kotva
Elektronická žákovská

 
 
V příštích dnech vaříme
Pondělí 16.12.2019
Polévka: 
Rybí se zeleninou
Hl. jídlo1: 
Frankfurtská vepřová pečeně, Rýže,jogurt
Hl. jídlo 2: 
Jáhlová kaše se skořicí a cukrem,jogurt
Úterý 17.12.2019
Polévka: 
bramborová se zeleninou
Hl. jídlo1: 
čočkový prejt s jáhlami, Brambory maštěné máslem, salát z červené řepy,ovoce
Hl. jídlo 2: 
Lasaně se špenátem,ovoce
Středa 18.12.2019
Polévka: 
cizrnová se zeleninou
Hl. jídlo1: 
Pečené drůbeží maso na rajčatech, Brambory vařené,obloha,dresink,obloha
Hl. jídlo 2: 
Tagliatelle se žampiony a cuketou,sýr,obloha

.

 
 
Objednávky obědů

 
 
Projekty školy


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Mapa webu
A
A
A
Chyba V této kategorii není žádný článek!

Recyklohraní

Vloženo: 2.11.2016 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 3152x | Zatím neupraveno
Recyklohraní je školní recyklační program pod záštitou MŠMT České republiky, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení.

Masarykova ZŠ se zapojila do tohoto programu 1.9.2016.

 

 


Všechny třídy se účastní tím, že do speciálních odpadových kontejnerů sbírají staré použité baterie, tonery a drobná elektrozařízení. Za přihlášení bylo škole uděleno 120 bodů, podle pravidel soutěže se za každý vypsaný splněný úkol podle stupně jeho obtížnosti a podle množství sebraného odpadu připisují další body. Podle počtu bodů dostává škola pro děti odměny (knihy, výukové pomůcky, elektronika, hračky, sportovní, školní a výtvarné potřeby). Koordinátorem projektu je za Masarykovu ZŠ Mgr. Tomáš Prager.

 

 

 

Už jste viděli ulice zaneřáděné odpadky? Ano? Zastavme to! Pokud zanesete své staré spotřebiče do sběrného dvora, tak budou recyklovány, tím pádem budou znovu využity! Např. ze starých mobilních telefonů se vyrábějí zlaté cihly a ze starých ledniček travní dlažba, lavička do parku a ze starých baterií se vyrábí nové kovové popelnice a ještě ušetříme životní prostředí. Třiďte odpad, má to smysl! Plasty do žluté popelnice, papír do modré popelnice, barevné sklo do zelené popelnice, bílé sklo do bílé popelnice, bioodpad do hnědé popelnice, nebezpečný odpad do černo-červené popelnice, nápojové kartony do oranžovo-černé popelnice. Nečistoty z vyhozených odpadků znečišťují přírodu např. Polystyren se rozkládá i  100 let.Plast se nikdy nemusí rozložit. Pokud dáte odpad do směsných popelnic, dovezou se na skládku a budou  spáleny. Nečistoty se dostanou do vzduchu a vy ten kouř dýcháte. Fuj! Také se dusíte!? Recyklujte s námi! Děkujeme!   

 

Žáci 5. A: Tomáš Patera , Jan Laštovka,  Jan Černý, Michal Stávek