Úterý 19.06.2018

Vloženo: 17.3.2016 | Autor: Eva Danielová| Zobrazeno: 3382x | Zatím neupraveno

Mgr. Jana Eibichová - koordinátor projektu, speciální pedagog

Tel: 281 045 357, email: eibichova@zspolesna.cz

Vystudovala jsem obor speciální pedagogika - poradenství na pedagogické fakultě UK.  Při studiu jsem rok pracovala na oddělení dětské psychiatrie ve FN v Motole, půl roku v Krizovém centru pro děti a mládež Most v Čakovicích a půl roku jako vychovatelka  ve zvláštní internátní škole na Praze 8. Jako školní speciální pedagog pracuji od 2000. Současně jsem pracovala s dětmi předškolního věku v mateřských školách (logopedie, stimulační programy).

• Stimulační program pro předškoláky MAXÍK
  • Metoda dobrého startu
  • Efektivní strategie učení u dětí s SPU
  • Řešení konfliktů a vyjednávání
  • Feuersteinova metoda instrumentálního obohacování

Mgr. Richard Lukáš - psycholog

Richard Lukáš

Třídy 4.-6.

Polesná 1690

PO 8:30 – 12:30

ČT 10:30 – 14:30

PÁ 8:30 – 12:30

lukas@zspolesna.cz

281 011 533

Vystudoval jsem obor sociologie na Fakultě sociálních věd UK a následně psychologii na Filozofické fakultě UK. Několik let jsem pracoval jako konzultant ve společnosti QED GROUP, která se věnuje psychologickému poradenství a vzdělávání v korporátním sektoru. Od r. 2010 jsem pracoval jako lektor v z.s. Jules a Jim, kde jsem se věnoval rozvoji vztahů v třídních kolektivech a na školách, ale také organizování a vedení firemních a teambuildingových akcí v rámci sociálního podnikání této organizace. Na podobné pozici jsem působil také v organizaci Život bez závislostí. V letech 2013 až 2015 jsem rozvíjel podnikavost a podnikatelské dovednosti žáků ZŠ a studentů SŠ v rámci projektu Podnikavá škola. Jako lektor globálního rozvojového vzdělávání jsem působil také v organizaci ADRA. Od roku 2012 působím jako instruktor v Prázdninové škole Lipnice, kde organizuji zážitkové a seberozvojové kurzy pro děti (např. děti z dětských domovů), pedagogické sbory i letní kurzy pro dospělé. Vedle práce v újezdské škole pracuji jako projektový manažer v o.p.s. EDUin, think tanku zaměřeném na vzdělávací politiku a inovace vzdělávacího systému. Společně s kamarády také pořádáme zážitkové rozvojové kurzy pro mezinárodní pracovníky s mládeží v rámci programu Erasmus+. Jako školní psycholog působím na újezdské škole od září 2017.

Mám bohaté zkušenosti v práci se skupinou v rámci zážitkové pedagogiky, lektorské praxe i primárně preventivních programů na školách. Jsem absolventem řady akreditovaných kurzů a výcviků:

03/2016

Rodiče: nečekaní spojenci školy – 16 hodin (PhDr. David Čáp)

11/2014

Transakční analýza „TA 101“ – 20h (PhDr. Blanka Čepická, Ph.D.)

10/2014

Diagnostika třídních kolektivů – 8h (PhDr. Richard Braun, Ph.D.)

10/2014–08/2015

Instruktorský kurz Prázdninové školy Lipnice – 16 dní

06/2014

Liminal Path – 7 dní
 (Švýcarsko, Learning Patnership for Creative Sustainability)

10/2013–05/2014

Kompletní krizová intervence - 152 hodin („D“ Liberec)

11/2012–04/2013

Instruktor pobytu a výchovy v zimní přírodě - 52 hodin (Hnutí GO!)

11/2011

Školní šikana a kyberšikana - 8 hodin (PhDr. Michal Kolář)

Mgr. et Mgr. Lenka Coufalová - psycholog

Lenka Coufalová

Třídy 7.-9.

Polesná 1690

PO 9-13

ÚT 9-13

ST 9-13

lenka.coufalova@zspolesna.cz

281 011 533

Jsem psycholog a pedagog. Vystudovala jsem jednooborovou psychologii a také učitelství pro II. stupeň a pro střední školy, obojí na Univerzitě Karlově v Praze. V rámci své praxe jsem pracovala jako lektorka volnočasových aktivit pro děti ze sociálně vyloučených rodin (Člověk v tísni), dále jako asistentka osob se zrakovým postižením (Tyflocentrum), organizátorka zážitkových kurzů pro dospívající (Brontosaurus). Pět let jsem byla telefonickou konzultantkou na krizové lince pro děti (Sdružení Linka Bezpečí) a za svých studií také dobrovolnicí v projektu pro pomoc rizikové mládeži LATA. Jsem dlouholetou vedoucí dětského turistického oddílu a lektorkou tvořivých dílen pro předškolní děti a rodiče.

Jsem matka dvou dcer. Ve svém volném čase ráda tvořím s dětmi, chodím po horách, cvičím jógu a hraji ochotnické divadlo.

Vzdělání:

•        UK v Praze, FF, obor psychologie (zaměření na školní a pedagogickou psychologii)
  •        UK v Praze, PedF, učitelství pro II. stupeň ZŠ a SŠ (v oborech biologie – rodinná  výchova)

Další vzdělání:

•        Výcvik telefonické krizové intervence u dětí a dospívajících
  •        Kurz internetového poradenství
  •        Kurz pro školní metodiky prevence
  •        Kurz zdravotníka zotavovacích akcí
  •        Kurz práce s rizikovou mládeží

Mgr. Zuzana Dolejšová

Zuzana Dolejšová

Třídy 1.-3.

Staroklánovická 230

ÚT 7:30 – 11:30

ČT 7:30 – 12:30

PÁ 7:30 – 10:30

dolejsova@zspolesna.cz

281 045 360

Vystudovala jsem jednooborovou psychologii na FF Univerzity Karlovy v Praze. V rámci své praxe jsem působila 3 roky jako vedoucí na psychoterapeutických stacionářích pro děti v psychiatrické ambulantní péči, 4 roky jsem pracovala jako učitelka v soukromých školkách a hlídala děti batolecího a předškolního věku. Během svých stáží jsem se zaměřila na děti se specifickými poruchami učení (DYS-centrum), na nadané děti (Centrum nadání) a na děti s výchovnými problémy (Středisko výchovné péče Klíčov). Ve své diplomové práci jsem se věnovala tématu zvládání rozvodu rodičů dětmi. Jsem matka dvou dětí.

Další vzdělání:

•        Kurz kompletní krizové intervence - akreditace MPSV, osvědčení pro pracovníka v sociálních službách
  •        Systemická psychoterapie a psychologické koučování