Zahrádkáři

Vloženo: 24.3.2016 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 9931x

Patří už k tradici podzimu, že žáci Masarykovy ZŠ navštěvují podzimní výstavu újezdských zahrádkářů, která se koná každoročně začátkem října v "Areálu snů", Staroújezdská 495. V roce 2015 nám zahrádkáři nabídli možnost zúčastnit se výtvarné soutěže Rozkvetlá zahrada a fotografické soutěže Plody našich zahrádek, vyhlášených Českým zahrádkářským svazem.

Od té doby si už nikdo podzimní výstavu újezdských zahrádkářů "Ovoce a zelenina" nedokáže bez doprovodných výtvarných prací žáků školy a školek představit. Práce dětí tvoří tak obrázkovou galerii v Areálu snů spolu s výpěstky zahrádkářů. Jedno bez druhého si už nelze představit - starší generace obdivuje dětskou tvořivost a fantazii, děti jsou pravidelně seznamovány s moštováním, jednotlivými druhy ovoce, zeleniny, koření a květinami. Díky obrázkům dětí navštěvují výstavu sourozenci, rodiče a prarodiče. V těchto dnech žije Újezd generačně zahrádkářským podzimem.

A jaká témata děti již zpracovávaly? 2015 Rozkvetlá zahrada, 2016 Zelenina plná vitamínů, 2017 Zahrádka pro všechny generace, 2018 Moje oblíbená rostlina, 2019 Voda v zahradě, 2021 Ovoce plné vitamínů, 2022 krása a zdraví ze zahrady, 2023 Kvetoucí zahrada. Jedinou nenainstalovanou se stala kvůli epidemiologické situaci výstava v roce 2020 Zahrada plná života. Připravené obrázky školy a školek byly sdíleny na webových stránkách školy, zahrádkářů a úřadu. Na podzim 2024 se výstava uskuteční už podesáté ...