Vloženo: 22.2.2016 | Zobrazeno: 10674x
Dne 20. června 2018 proběhlo v prostorách Valdštejnského paláce Senátu PČR slavnostní předávání mezinárodních titulů programu Ekoškola. Propůjčuje se na dva roky a po uplynutí tohoto období si škola titul musí znovu obhájit. 23.6.2020 získala naše škola titul "Vodní škola". Projekt připravilo Ekocentrum Koniklec.

Naše škola se od října 2014 oficiálně zapojila do programu EKOŠKOLA. Je to mezinárodní vzdělávací program, jehož hlavním cílem je, aby žáci snižovali ekologický dopad školy a svého jednání na životní prostředí a zlepšili prostředí ve škole a jejím okolí.

Vzdělávací program je určen pro základní a střední školy, od letošního roku i pro školy mateřské. Žáci a učitelé aktivně spolupracují a velká část zodpovědnosti je ponechána žákům. Žáci jsou povzbuzováni ve své aktivní roli a jsou vedeni k odpovědnosti za svoje jednání. Postup práce je určen 7 kroky které školu a její Ekotým provedou programem a zaručí naplnění kriterií pro získání mezinárodního ocenění.  Tato metodika je společná pro všechny země a školy, které se programu Ekoškola účastní.

Koncepce Environmentální výchovy Masarykovy ZŠ do roku 2021 (Velikost: 377.12 kB)