KiVa

NEPOSEDA

100 let republiky

Masarykova základní škola nese jméno prvního československého prezidenta. Žáci a učitelé školy zahájili v den narozenin T. G. Masaryka 7. března celoškolní projekt, který vyvrcholí v den vzniku samostatného čs.státu 28.října 2018.

Vážení učitelé, milí žáci,

7. března jsme si připomněli 168. výročí narození T. G. Masaryka,

zakladatele a prvního prezidenta Československé republiky.

Muže, jehož význam pro náš národ zhodnotili a vyzdvihli naši zákonodárci,
když přijali mimořádný zákon,

jehož znění je prosté, vtělené do jediné věty:

"T. G. Masaryk zasloužil se o stát."

Protože jsme hrdí na to, že naše škola nese čestný název Masarykova základní škola,

a protože náš stát v letošním roce oslaví sto let své existence,

rozhodli jsme se, že si budeme tuto skutečnost opakovaně připomínat.

7. březnem zahajujeme celoškolní projekt

STO LET REPUBLIKY,

který se bude prolínat životem školy a výukou po několik měsíců

a který vyvrcholí v říjnu následujícího školního roku

při celostátních oslavách 100. výročí republiky,
v den vzniku samostatného čs. státu 28. října 2018.

Během šesti měsíců si připomeneme sto let šťastných i horších,
události tragické i povznášející,

činy odsouzeníhodné i chvályhodné, osobnosti hodné úcty i opovržení,
projdeme naší minulostí v dobrém i zlém.

Budeme vymýšlet logo, hledat informace, zabývat se vyprávěním pamětníků, malovat plakáty a výkresy, sledovat filmy, připravovat program pro mladší spolužáky v projektových dnech a soutěžit.

Jak budeme soutěžit?

Celoškolní projekt se bude skládat z různých aktivit.

Za jejich kvalitní provedení budeme přidělovat třídním kolektivům body.

Vítězná třída a aktivní jednotlivci z ostatních tříd

budou po skončení projektu odměněni

jednodenním výletem místo vyučování.