Úterý 23.01.2018
rajská s těstovinou
Květák na mozeček, Brambory maštěné máslem,obloha,pudink
těstovinový salát s tuňákem,pečivo,pudink
Ovocný nápoj
Středa 24.01.2018
Vývar s játrovou zavářkou a zeleninou
Tvarohové knedlíky plněné borůvkami sypané tvarohem
Rybí filé na másle, Brambory maštěné máslem,obloha
Ovocný nápoj,mléko
Čtvrtek 25.01.2018
Rybí se zeleninou
Znojemská hovězí pečeně, Rýže,ovoce
Špecle se zelím ,slaninou a cibulkou,ovoce
Ovocný nápoj

Aktuální zápis

Vloženo: 29.3.2016 | Autor: Eva Danielová| Zobrazeno: 3803x |
Informace pro rodiče: zápis do 1. tříd pro školní rok 2018/2019 se bude konat ve čtvrtek 12.4. a v pátek 13. 4. 2018 od 14:00 do 18:00 hod v budově I. stupně Masarykovy ZŠ - Staroklánovická 230 (budova v parku). od 1.9.2018 bude otevřen přípravný nultý ročník.

Kritéria přijetí žáků do Masarykovy ZŠ, Praha 9-Újezd nad Lesy

1. Přednostně dle §36 článku 7 zákona č.561/2004 Sb. O předškolním, základním , středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (Školský zákon) budou přijaty do budoucích prvních tříd děti s trvalým bydlištěm  ze spádové oblasti Praha 9-Újezd nad Lesy.

2. V případě dalších volných míst a shodných kritérií rozhodne los.

Pokud budou zákonní zástupci dítěte žádat o odklad povinné školní docházky, je nutné u zápisu předložit doporučení pedagogicko - psychologické poradny a dětského nebo odborného lékaře (případně po domluvě dodatečně dodat zástupkyni L. Klupákové, tel. 281 045 311, klupakova@zspolesna.cz).

Pokud budou zákonní zástupci dítěte žádat o zařazení do nultého ročníku, je nutné u zápisu předložit doporučení pouze pedagogicko - psychologické poradny.

Mgr. et Bc. Alena Sochůrková, ředitelka školy

Přípravný nultý ročník  od 1. 9. 2018 na Masarykově ZŠ

Nultý ročník bývá zřizován při základní škole pro děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky. Je určen pro děti s odloženou školní docházkou nebo děti ze sociálně znevýhodněného prostředí a má jim pomoci k bezproblémovému vstupu do školy.

Cílem přípravné třídy je systematicky připravit dítě k bezproblémovému začlenění do vzdělávacího procesu a pomoci mu vyrovnat jeho vývoj. Výhodou je, že třída je umístěna na půdě školy a dítě se tak pozvolna seznamuje s prostorem a režimem školy, poznává další učitele, starší spolužáky, jídelnu, školní družinu. Další výhodou je menší počet žáků a možnost individuální práce.

• Přípravný ročník je organizován jako polodenní vzdělávání, kdy dítě pracuje 4 vyuč. hodiny denně. Po jejich skončení může odcházet domů nebo navštěvovat školní družinu.
  • Práce v nultém ročníku se řídí Rámcově vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání.
  • Maximální počet dětí ve třídě je 15. Nezapočítává se do povinné školní docházky a děti nejsou klasifikovány.
  • O zařazení do této třídy rozhoduje ředitel příslušné školy na základě žádosti rodičů a doporučení pedagogicko-psychologické poradny.
  • Docházka do přípravné třídy je bezplatná, rodiče hradí pouze příspěvek na materiál a pracovní sešity, obědy a školní družinu.

Pozvánka na přednášku pro současné i budoucí rodiče žáků Masarykovy ZŠ a zájemce z řad veřejnosti viz. pozvánka. Škola počítá v roce 2018/2019 s otevřením jedné první třídy s prvky montessori.