Pondělí 22.01.2018
Hrstková se zeleninou
Kuřecí soté na kari, špecle,ovoce
Francouzské brambory, Kyselá okurka,ovoce
ovocný nápoj
Úterý 23.01.2018
rajská s těstovinou
Květák na mozeček, Brambory maštěné máslem,obloha,pudink
těstovinový salát s tuňákem,pečivo,pudink
Ovocný nápoj
Středa 24.01.2018
Vývar s játrovou zavářkou a zeleninou
Tvarohové knedlíky plněné borůvkami sypané tvarohem
Rybí filé na másle, Brambory maštěné máslem,obloha
Ovocný nápoj,mléko

Projekt Krokus

Vloženo: 29.11.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 221x | Zatím neupraveno

Projekt je určený žákům starším jedenácti let, začal již před několika lety na školách v Irsku a každoročně se do něj zapojují další evropské školy. Na mnoha školách se z něj stal dlouhodobý projekt. HETI školám zdarma poskytuje cibulky žlutých krokusů, které účastníci projektu na podzim zasadí jako připomínku jednoho a půl milionu židovských dětí, jenž zemřely během holocaustu. Žlutá barva připomíná žlutou Davidovu hvězdu, kterou byli Židé nuceni během nacistické vlády nosit. V ideálních podmínkách cibulky krokusů vykvetou na konci ledna nebo na začátku února kolem Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27. ledna). Když lidé budou obdivovat květiny, mládež může vysvětlit, co vlastně krokusy symbolizují. Projekt Krokus nabízí konkrétní možnost, jak přiblížit tematiku šoa mladým lidem a zvyšovat tak povědomí o nebezpečích diskriminace, předsudků a fanatismu. V minulém roce se projektu zúčastnilo více než 55 000 studentů z Irska a Evropy (zdroj: www.jewishmuseum.cz/krokus).

Vloženo: 30.11.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 36x | Zatím neupraveno
Naše škola se v letošním školním roce zapojila do projektu Krokus, který realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze.

Celkem: 1 článek