Pátek 22.06.2018
Uzená s kroupami a zeleninou
Vepřová pečeně, Špenát, Bramborové knedlíky
Vepřová pečeně, Bramborové knedlíky, Špenát
Pondělí 25.06.2018
bramborová se zeleninou
Pečené kuře, Rýže, Mrkvový salát
oběd 2
Úterý 26.06.2018
Rybí se zeleninou
špagety po boloňsku s vepřovým masem,sýr,ovoce
oběd 2

Projekt Krokus

Vloženo: 29.11.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 757x | Zatím neupraveno

Projekt je určený žákům starším jedenácti let, začal již před několika lety na školách v Irsku a každoročně se do něj zapojují další evropské školy. Na mnoha školách se z něj stal dlouhodobý projekt. HETI školám zdarma poskytuje cibulky žlutých krokusů, které účastníci projektu na podzim zasadí jako připomínku jednoho a půl milionu židovských dětí, jenž zemřely během holocaustu. Žlutá barva připomíná žlutou Davidovu hvězdu, kterou byli Židé nuceni během nacistické vlády nosit. V ideálních podmínkách cibulky krokusů vykvetou na konci ledna nebo na začátku února kolem Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27. ledna). Když lidé budou obdivovat květiny, mládež může vysvětlit, co vlastně krokusy symbolizují. Projekt Krokus nabízí konkrétní možnost, jak přiblížit tematiku šoa mladým lidem a zvyšovat tak povědomí o nebezpečích diskriminace, předsudků a fanatismu. V minulém roce se projektu zúčastnilo více než 55 000 studentů z Irska a Evropy (zdroj: www.jewishmuseum.cz/krokus).

Vloženo: 9.4.2018 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 16x | Zatím neupraveno
Letošní první jarní den vyšel astronomicky na 20. březen. V tento den se poprvé objevily žluté hlavičky krokusů, které vysadily děti 5. a 9 . tříd u školních budov v Polesné a Čentické ulici v rámci Projektu Krokus 2017/2018 ...

Vloženo: 30.11.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 86x
Naše škola se v letošním školním roce zapojila do projektu Krokus, který realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze.

Celkem: 2 články