Středa 18.07.2018
Pátek 20.07.2018

Masarykova ZŠ získala certifikát EKOŠKOLA ROKU 2018

Vloženo: 11.7.2018 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 20x
Dne 20. června 2018 proběhlo v prostorách Valdštejnského paláce Senátu PČR slavnostní předávání mezinárodních titulů programu Ekoškola. Celkem má v současnosti v celé ČR tento titul 152 středních, základních a mateřských škol. Propůjčuje se na dva roky a po uplynutí tohoto období si škola titul musí znovu obhájit, pokud chce, aby jí zůstal.

Jednou ze šesti nově oceněných základních škol z celé ČR byla i naše Masarykova základní škola v Újezdě nad Lesy. Co to pro nás znamená? Splnili jsme velmi přísná kritéria pro získání tohoto mezinárodního titulu. Cílem Ekoškoly je podpora snižování ekologického dopadu školy a jednání žáků i zaměstnanců školy na životní prostředí, také zlepšování prostředí ve škole i jejím okolí, v neposlední řadě také utváření a upevňování vztahu k přírodě a k sobě navzájem.

Žáci, učitelé, vedení školy i nepedagogičtí pracovníci naší školy aktivně spolupracovali a vytvořili fungující Ekotým. Žáci od 5. do 9. třídy jsou v něm povzbuzováni ve své aktivní roli a vedeni k odpovědnosti za svoje jednání. Byl vytvořen Ekokodex a po celý rok se plnil a bude plnit plán činností. Postupně se nám daří vylepšovat prostředí školy, hospodaření s odpady, ale například i plýtvání potravinami. Snažíme se být blíž přírodě a aktivně jí pomáháme. Na veřejnosti, v divadlech, kinech apod. slýcháme pochvaly na slušné chování a vystupování našich žáků. Vidíme, že naše snaha má účinek. Pomůžete nám i Vy? Stačí, když budete zodpovědně třídit odpad.

Tomáš Prager a Alena Sochůrková