Kotva
Elektronická žákovská

 
 
V příštích dnech vaříme
17.07.2019
Nezadáno
18.07.2019
Nezadáno
19.07.2019
Nezadáno

.

 
 
Objednávky obědů

 
 
Projekty školy


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Mapa webu
A
A
A

Výstava ke 130. výročí KČT a pochod Za loupežníkem DrHolcem

Vloženo: 12.9.2018 | Zobrazeno: 236x
Prvními akcemi letošního Týdne zdraví byly výstava ke 130. výročí založení Klubu českých turistů, která se konala v pátek 7.9., a sobotní 2.ročník pochodu Za loupežníkem DrHolcem. Stejně jako v předchozích dvou letech bylo i letos možné finančně podpořit Nadační fond ČRo Světluška. Po stopách loupežníka se vydalo 140 turistů všech věkových kategorií, místních i přespolních.


Kurátorkou výstavy je Klára Zezulová z KČT, odbor Pohoda Praha, která byla v originálním dobovém turistickém obleku průvodkyní podvečerní vernisáže výstavy. Vzácnými hosty byli generální sekretář KČT JUDr. Petr Hrubec a hlavní organizátor pochodu Praha-Prčice Petr Karlovský. Přítomné seznámili s historií KČT, oslavami plánovanými na letošní 28. říjen a náročnou organizací jednoho z nejznámějších pochodů v Česku. V průběhu večera zazněly písně od středověku po současnost v podání amatérského flétnového souboru Aulos, který v roce 1991 založil prof. Václav Žilka. 

U příležitosti výstavy byla vydána výstavní samolepka, jejímž hlavním motivem je cykloturista. Autorkou obrázku je Tereza Černá, žákyně 8.A Masarykovy ZŠ. Na výstavě, do které se výtvarně zapojily ZŠ Běchovice a Masarykova ZŠ Újezd nad Lesy, je možné zhlédnout zapůjčené vzácné sběratelské turistické exponáty, např. jedny z nejstarších výtisků časopisu Český turista. Výstava potrvá do 14.10. 2018.Pro turisty, kteří se v sobotu 8.9. dopoledne zúčastnili 2. ročníku pochodu Klánovickým lesem za loupežníkem DrHolcem, byly připraveny čtyři trasy pochodu Klánovickým lesem (5, 11,25 a 50 km), dobročinný příspěvek pro Světlušku, nové absolventské samolepky pochodu a tradiční ochutnávka zeleninových salátů v cíli. Organizátory jsou KČT, odbor pohoda Praha, Masarykova ZŠ, Újezdské muzeum a ÚMČ Praha 21 (finanční podpora).
 

Od rána připravovaly paní učitelky pro účastníky pochodu oblíbené zeleninové a ovocné saláty. Start byl letos v Újezdském muzeu od 7:00 do 10:30. Před začátkem pochodu bylo možné prohlédnou si výstavu a dostat nový újezdský pohled, jehož autory jsou děti dvou újezdských mateřských škol a základní školy. Cestou procházeli turisté čtyřmi kontrolami a po splnění úkolu dostávali od loupežnic kontrolní razítka (poznávání zvířat a pohádek, složení loupežnických puzzlí, přiřazení dvojic strašidel, běh s míčkem, petang).

V cíli Masarykovy ZŠ byly turistům a cyklistům odměnou nový pamětní list loupežníka DrHolce, medaile, razítka, sběratelské turistické vizitky a známky, magnetka, trička s Drholcem, soutěžní ochutnávka třinácti zdravých salátů (pozn. nejvíce hlasů získal sýrový, z červených fazolí, ovocný a fazolový salát) a vločkové palačinky s marmeládou. Letos si díky P. Peškovi bylo možné vyzkoušet "tréninkový trenažer M. Sáblíkové" a míčovou hru korfbal, z obou sportovních atrakcí byli nejen malí, ale i velcí nadšeni. O pitný režim, slané a sladké občerstvení se postarali Procházkovi z Vinotéky Blatov.

Zakoupením náramků, tykadel, píšťalek a zubních kartáčků přibylo Nadačnímu fondu ČRo Světluška 3 260 Kč. 


 

Poděkování paní učitelkám, přátelům školy a KČT, a žákům Masarykovy ZŠ

 

Saláty: M. Hlaváčková, J. Holasová, E. Hegyiová, R. Kohoutová, I. Poláková, A. Kousalová, K. Polanská

 

Loupežnice na trase: B. Jirsová, J. Eibichová, L. Krupanská, M. Podolková, H. Hankiewiczová, B. Špalková

 

Obsluha salátů: M. Bártová (7.A), M. Vykysalová (4.A)


Sbírka pro Světlušku, příprava prostor: N. Králová (8. C), žáci 9.A a 9.B

 

Start a cíl, trasy: P. Pešek, R. Pešek, Z. Kazdová, P. Mach, M. Theer

 

Loupežnická trička: Romantika Újezd nad Lesy

 

Tisk materiálů a výroba razítka: tiskárna Betis

 

Finanční podpora: MČ Praha 21

 

Organizace pochodu: E. Danielová (Újezdské muzeum, Masarykova ZŠ), K. Zezulová (KČT, odbor Pohoda Praha)