Vánoční koncert Sovičky 2018 v kolodějském kostele

Vloženo: 18.12.2018 | Zobrazeno: 428x
Ve úterý 18. prosince se v kolodějském kostele Povýšení svatého Kříže konal již počtvrté vánoční koncert pěveckého sboru Sovička ...

Paní učitelka Daniela Janoušová přizvala k pěvecké spolupráci opět své kolegyně. Na klávesy doprovázel letos poprvé pan Jeroným Klimeš, který oživil některé písně vlastním aranžmá. Zaznělo symbolicky dvacet čtyři písní jako je dnů v adventním kalendáři.

Koncert začal v 17 hodin, kdy pan farář Ondřej Salvet přivítal všechny přítomné, které následně paní učitelka Janoušová vyzvala ke zpěvu s texty rozdanými v lavicích. Repertoár za doprovodu kytary a kláves byl pestrý – tradiční české koledy a novodobé vánoční písně, Huronská koleda, Cohenovo Hallelujah, Vánoční strom od Lucie Vondráčkové, dětmi oblíbená Půlnoční od Václava Neckáře a na závěr rocková koleda V betlémě zrodil se král od skupiny Unisono. Sovičky tímto vánočním koncertem završily náročné koncertování v tomto kalendářním roce. Přestože do souboru nastoupilo v září hodně soviček z prvních tříd, zvládly zpívání pro ně nových textů, kterými rozdávají radost, na výbornou.